ENGELLİ VE ENGELLİ AİLELERİNE ANLAMLI MORAL ETKİNLİĞİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) sosyal ve duyarlı belediyecilik çalışmaları kapsamında toplumda pozitif ayrımcılığa tabi tutulması gereken engelli vatandaşlara çeşitli etkinliklerle destek vermeye devam ediyor.
ENGELLİ VE ENGELLİ AİLELERİNE ANLAMLI MORAL ETKİNLİĞİ
 HBB bu çerçevede, engelli bireylerin dışlanmadan toplumsal yaşama dahil edilmesi ve moral motivasyonlarının yüksek tutulması amaçlarıyla Engelli ve Engelli Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile ortaklaştığı bir etkinlikle Hataylıların karşısına çıktı.Yusuf Binkaya Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirilen moral ve motivasyon etkinliği ile Hatay genelinde bulunan engelli vatandaşları bir araya getirerek dayanışmalarını sağlayan HBB, günlük hayatlarında birçok sıkıntıyla baş etmek durumunda kalan engelli ve engelli ailelerine unutamayacakları bir gün yaşattı.Mustafa Kemal Üniversitesi’nden(MKÜ) Acemi Gönüllüler Topluluğu’nun da katılım gösterdiği anlamlı etkinlikte, engelli ailelerin ve özellikle annelerin birbirleri ile kaynaşarak sosyalleşmesi ve ortak problemlerinin çözümünde birbirleri ile fikir alışverişi yaparak moral kazanmaları sağlandı.Engellerin, engel tanımamakla aşılabileceğinin en güzel örneklerini gerçekleşen etkinlikte bir kez daha kanıtlayan engelli vatandaşlar, yaptıkları ebru sanatı, çuval ve halat çekme yarışları ile eğlenceli bir gün yaşadılar.Engelli ailelerinin de çeşitli yarışmalara dahil edilerek eğlendirildiği etkinlikler sonucunda dağıtılan hediyeler de bu anlamlı günün birer anısı olarak hafızalara kazındı.Hatay Engelliler ve Engelli Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Erdal Uğurlu gerçekleştirilen bu anlamlı etkinliğe vesile olan herkese teşekkürlerini ileterek, ”Her insan birer engelli adayıdır. Trafik kazaları ve benzeri nedenlerden dolayı insanlar engelli olabilir. Bizler de bunun bilinci ve sorumluluğunda engelli kardeşlerimizin ellerinden tutarak onları yalnız bırakmıyoruz. İhtiyaçları doğrultusunda onlara tekerlekli sandalye tahsis ederek çeşitli aktivitelerle yaşamlarını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Bizlere desteklerini esirgemeyerek her türlü desteği sağlayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
Müzikler eşliğinde ve çeşitli aktivitelerle gerçekleştirilen, ayrıca ikramların da yapıldığı duyarlı etkinlik, engellilerin ve ailelerinin yaşadıkları zorlukları bir nebze de unutarak hayata dört elle sarılmalarına vesile oldu.
ENGELLİ VE ENGELLİ AİLELERİNE ANLAMLI MORAL ETKİNLİĞİ haberi 24 Şubat 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  1065 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle