ENGELLİLER HAFTASINDA DOSTLUK MAÇI

Bilindiği üzere 10 Mayıs ile 16 Mayıs arası, Birleşmiş Milletler'e üye 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan Engelliler Haftası’dır. Tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de Engelliler Haftası boyunca; engellilerin sorunu, engelliliğin önlenmesi ve engellilerin eğitimi konusu üstünde durulur.
ENGELLİLER HAFTASINDA DOSTLUK MAÇI
Bu bağlamda bölgemizde başarılı sağlık hizmeti sunmasının yanında toplumun her sorununa ortak olan Akademi Hastanesi, yine anlamlı bir sosyal etkinlikle engelli sporcularımızla buluşuyor.
Etkinliğe davet eden Akademi Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Memet KILIÇLAR; Unutulmamalıdır ki en büyük engel engellenmektir ve Engelli insanlarımızın yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrelerinin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. Onların yaşamlarındaki sıkıntılara veya mutlu anlara ortak olmak her vatandaşın sorumluluğudur. Bizler Akademi Hastanesi olarak sağlıkta, eğitimde, sporda kısaca toplumun içinde olduğu her projede varolmaya gayret eden ve varolan bir kurumuz. Engelliler Haftasına özel geliştirdiğimiz sosyal projemize sizleri davet etmek isteriz. Akademi Hastanesi hekim ve personelinden oluşturduğumuz futbol takımımız, Hatay Büyükşehir Belediyesi işitme Engelliler Futbol Takımı ile dostluk maçında buluşuyor. Kazananı olmayan sadece dostluğun kazanacağı sosyal etkinliğimiz 12 Mayıs Perşembe akşamı Saat 19.00 ‘ da Sümerlerde bulunan Hatay Büyükşehir Belediyesine ait halı sahada gerçekleştirilecektir. Futbol maçına tüm halkımızı davet etmek isteriz.