ENGELLİLER YİNE ENGEL LENDİ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, tüm dünyada oldukça geniş kapsamlı  kutlanırken iskenderun da her zaman olduğu gibi yine buruk ve kopuk kutlandı.

ENGELLİLER YİNE ENGEL LENDİ
Her yıl engeliler spor kulübünün üç beş üyesinin dışında anıt alanına çelenk sunmaya gelenlerin olmaması engellilerimizi ne kadar sahipsiz bıraktığımızın bir göstergesi olduğunu kanıtladı. Her yıl olduğu gibi yine bu yılda 3 Aralık Dünya Engeliler Günü olduğunu hatırlayanların sayısının çok az olduğunu görmek mümkündü. Dün sabah saatlerinde anıt alanına çelenk sunmaya gelen iskenderun Engeliler Spor Kulübü ve iskenderun Gençlik Merkezi çelenk sunumunu yaptıktan sonra saygı duruşu ve istiklal marşı okudu. Ardından engelliler adına kısa bir açıklama yapan Engelliler Spor Kulübü Kaptanı umut akbay, “Her yıl aynı şeyleri yaşıyoruz. Bizim için yapılan ve gelişen bir şey yok bizleri bu durumdan daha kötüye düşürmemesi için dua ediyoruz” dedi. Birçok kurum ve kuruluşun unuttuğu ve bilmelerine rağmen anıt alanına gelmeyenlere büyük bir dersi Şükrü Kanatlı ilköğretim okulu ana sınıfı öğrencileri verdi. Öğretmenleri ile birlikte anıt alanına gelen minik öğrenciler engelli olan ağabeylerine çiçek verirken yapmış oldukları kendi resimlerini de engellilere hediye ettiler.
ENGELLİLER YİNE ENGEL LENDİ haberi 04 Aralık 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  33020 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle