ERZİN'DEN AZERBAYCAN'A ZİYARETİ

Erzin Kaymakamı İskender Yönden, ''3. Azerbaycanlılar Kurultayı'' ve kardeş şehir sözleşmesi imzalanan Guba şehri yetkilileri ile görüşmek üzere gittikleri Bakü'den olumlu izlenimlerle döndüklerini söyledi.
ERZİN'DEN AZERBAYCAN'A ZİYARETİ
 Yönden, Azerbaycan Diaspora Devlet Bakanı Cenap Nazım İbrahimovun resmi davetlisi olarak gittikleri Azerbaycan'da ikili ilişkileri geliştirdiklerini, bu gibi ziyaretlerin çok yararlı olduğunu kaydetti.
 

     Azerbaycan'a Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Oruz ile gittiklerini ifade eden Yönden, şöyle devam etti:
     ''Birinci uluslararası narenciye festivalline katılan Azerbaycan Diaspora Bakan Yardımcısı Valeh Hacıyev ve Müsteşar ile yapılan görüşmelerde iki kardeş şehir arasındaki ilişkilerin daha etkin hale getirilmesi kararı alınmıştı. İlçemizi yurt dışında Başarı ile temsil eden ve Azerbaycan Devlet Başkanlığı tarafından şilt ile taltif edilen işadamı Başar Kömür'ün de çabasıyla iyi bir ziyaret gerçekleştirdik. İkinci dile gerek duymadan başka bir devlette daha rahat dolaşmak bizi mutlu etti.''
 

     Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, kardeş şehir Guba ile sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda ilişkileri geliştireceklerini, ziyarette yapılacak etkinlikleri değerlendirdiklerini söyledi.