''ESNAFI MUTLU OLMAYAN BİR EKONOMİNİN GELİŞMESİ VE İLERLEMESİ İMKANSIZ''

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Hatay Şube Başkanı Fahri Serdar Özal, esnafı mutlu olmayan bir ekonominin gelişmesi ve ilerlemesinin imkansız olduğunu bildirdi. 
''ESNAFI MUTLU OLMAYAN BİR EKONOMİNİN GELİŞMESİ VE İLERLEMESİ İMKANSIZ''
Özal, yaptığı yazılı açıklamada, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla alışverişlerin arttığı şu günlerde zor günler geçiren tuhafiyeci ve ayakkabıcı esnafına destek olunması gerektiğini ifade etti.
     Kurban Bayramına az bir süre kala vatandaşların genellikle giyim kuşam alışverişi yaptıklarına dikkati çeken Özal, şöyle devam etti:
     ''Bu zamanlarda öncelikle kendi esnafımızdan, arkadaşımızdan, akrabamızdan, eşimizden, dostumuzdan, yani bizden olan bize en yakın olan esnafımızdan alışveriş yapalım. Esnaf ve sanatkarlar bir toplumun olmazsa olmazıdır. Esnafı mutlu olmayan bir ekonominin gelişmesi ve ilerlemesi imkansızdır. Şimdi her alanda yerli firmaların desteklenmesinin tam zamanı. Özellikle dışarı hizmet edenlere değil kendi esnafımıza, sanatkarımıza, tüccarımıza destek vermeliyiz. Satın aldığımız ürünlere verilen para, ülkemiz için harcanabilmelidir.''