FUTBOL TURNUVASI’NDA ŞAMPİYON BEŞİKTAŞLILAR DERNEĞİ

Antakya Belediyesi tarafından organize edilen 29. Erhan Aksay-Osman Çalgın Futbol Turnuvası’nın şampiyonu, Beşiktaşılılar Derneği oldu.

FUTBOL TURNUVASI’NDA ŞAMPİYON BEŞİKTAŞLILAR DERNEĞİ
Nazım Koka Sahasında oynanan finalde rakibi İlk Adım Özel Eğitim Kurumu’nu 2-0 mağlup eden Beşiktaşılılar Derneği turnuvadan şampiyon olarak ayrıldı.Beşiktaşılılar Derneği’ne şampiyonluğu getiren golleri 1. Dakikada Kemal ve 36.dakikada ise Uğur  kaydetti.Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş jestte bulunarak şampiyonluk kupasını Garnizon Komutanı P.Kur.Alb.Hasan Polat tarafından verilmesini istedi. Beşiktaşlılar Derneği’ne maç sonunda şampiyonluk kupasını Garnizon Komutanı P.Kur.Alb.Hasan Polat takdim etti.  Beşiktaşlılar Derneği şampiyonluğun keyfini doyasıya yaşadı. Turnuva ikinciliğini İlk Adım Özel Eğitim Kurumu, üçüncülüğü ise Özel Akademi Hastanesi elde etti. Şenlik havasında geçen ve heyecan dolu müsabakayı çok sayıda sporsever izledi. 29.Erhan Aksay-Osman Çalgın Futbol Turnuvası’nda bu yıl 5 gurupta 40 takım mücadele etti.
 
  
Turnuva yaklaşık 2,5 ay sürdü.Şampiyonluğu elde eden Beşiktaşlılar Derneği’ni ve tüm takımları gönülden kutladığını belirten Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, turnuvaya katılım gösteren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederken, Turnuva Tertip Komitesi’ne, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne, hakemlere, gözlemcilere, saha görevlilerine ve tüm emeği geçenlere teşekkür ettiğini belirtti.Turnuvanın sonunda Merhum Erhan Aksay’ın eşi Meziyet Aksay Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a teşekkür plaketi sundu. Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın eşi Doç.Dr.Nazan Savaş’ta Meziyet Aksay’a ve merhum spor emektarı Osman Çalgın’ın akrabasına plaket takdim etti. Gece de turnuvaya emeği geçen birçok kişi ve kuruma teşekkür plaketi ve katılım belgesi sunulurken Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Hatay amatör sporuna uzun yıllar emek veren Bekir İnan’ı da unutmadı.