GAZZE’DE KAYBOLAN İNSANLIK VİCDANLARDA ARANIYOR

İnsanlıktan Nasibini Almamış Bebek Katili Siyonist İsrail Ve Onun Destekçilerini Şiddetle Kınıyoruz.

 

GAZZE’DE KAYBOLAN İNSANLIK VİCDANLARDA ARANIYOR

Bağımsız Kamu Görevlileri Konfederasyonu Hatay İl Temsilciliği tüm yönetim kurulu üyeleri ve iş yeri temsilcileri ile birlikte yaptıkları basın açıklamasında BASK Hatay İl Temsilcisi Abdullah GÜL“ Bebek katili siyonist İsrail ve onun destekçisi olan ve Gazze’de yaşanan insanlık dramına ve göz göre göre tüm dünyanın sadece seyre daldığı katliama dur diyemeyen insanlıktan nasibini almamış BM ve ABD başta olmak üzere yaşanan bu katliamın sorumlusu olan güçleri şiddetle kınıyoruz.”Abdullah GÜL açıklamasının devamında;

            Gazze’de devam eden insanlık kıyımına bir an önce son verilmelidir. Dört bir tarafı kuşatma altında olan savunmasız, aç, susuz, biçare, bir avuç yaşam mücadelesi veren onurlu insan topluluğuna her türlü savaş aracı ve her türlü meşru olmayan yollarla savaşa girişen bebek katili, insanlıktan nasibini almamış haysiyet ve şereften yoksun bir devlet olan israile bir an önce tüm dünya kamuoyu tarafından hak ettiği cevabın verilmesi gerekmektedir. Dünyanın herhangi Müslüman olmayan bir ülkesinde meydana gelen anlık bir olay karşısında akıl almaz düzeyde tepki gösteren batılı güçler neden yıllardır Gazze’de yaşanan katliama seyirci kalmaktadır. 
 İnsan haklarının ihlal edildiği iddiasıyla; Tunus’a, Mısır’a, Libya’ya Irak’a, Kuveyt’e giren başta ABD olmak üzere, İngiltere ve Fransa gibi ülkeler, Önce Ukrayna’yı karıştırıp sonra da bir oldubittiye getirilerek Ukrayna’ya giren ve kırım’ı işgal eden Rusya, neden hala israili kınayan bir açıklama yapmış değiller. Filistin’i işgal eden İsrail değil de israilli işgal eden Filistin olsaydı tüm bu saydığımız ülkeler anında olaya nasıl da müdahale ederlerdi. Ortadoğuda hemen hemen her ülke karıştırılarak israile karşı oluşturulması muhtemel bir örgütlenmenin önüne geçilmiştir. Her gün tanık olduğumuz her olayın bir bir hayata geçirilen bir planın parçası olduğunu her geçen daha iyi anlamaktayız. Uluslar arası düzeyde israile gereken yanıtın en kısa sürede verilmesi gerekmektedir. Zira, Başta Ortadoğu ülkeleri olmak üzere tüm dünya Gazze’de insanlık konusunda ne yazık ki bir kez daha sınıfta kalmıştır.

İsrailin yaptığı soykırıma ve katliama bir önce son verdirilmelidir. Bu hususta devletimizden ve hükümetimizden de daha ciddi ve etkili adımlar atmasını bekliyoruz. BASK Hatay İl Temsilciliği ve tüm yönetim kurulu üyelerimiz olarak Gazze’deki masum kardeşlerimizin acısını paylaşıyoruz. Her gün onlar için dualar ediyoruz. Gün gelecek ve İsrail de hak ettiği şekilde bunun bedelini elbet ödeyecektir. Kutsal kitabımız kuran-ı kerimde de belirtildiği üzere İsrail bir gün tüm bu yaptıklarının cezasını helak olarak çekecektir. Tüm insanlık adına israili ve onun destekçilerini şiddetle kınıyoruz. Gazze’de kaybolan insanlık vicdanlarda aranıyor.”

Abdullah GÜL