Geçmiş Geleceğin Temelidir

Mustafa Kemal Üniversitesi Tarih Düşünce ve Araştırma Topluluğu (TADAT) tarafından Atatürk Konferans Salonunda “Abdüsselam Semre ile Zaman İçinde Zaman” konulu söyleşi düzenlendi.

Geçmiş Geleceğin Temelidir

Programın açılış konuşmasını yapan Tarih Düşünce ve Araştırma Topluluğu Başkanı Gökhan Çivi, topluluk olarak amaçlarının bu tür sosyal faaliyetlerle insanların sosyal alanda gelişmesini, bilgilenmesini ve ilerlemesini sağlamak olduğunu ifade etti.Gökhan Çivi konuşmasında; Zaman içinde zaman nedir? Herkes bunu yaşayabilir mi? Geleceğin tarihini herkes okuyabilir mi? gibi sorulara cevap alınacağını söyleyerek, söyleşide öğrencilere zaman kavramının ne kadar önemli olduğunu Araştırmacı-Yazar Abdüsselam Semre’nin anlatacağını dile getirdi.Araştırmacı Yazar Abdüsselam Semre ise, konuşmasında tarihi olaylardan örnekler vererek geleceği anlayabilmenin yöntemleri üzerinde durdu. Madde ve mananın birleşmesi ile bilimsel düşüncenin ortaya çıkabileceğini söyleyen Semre, bu sebeple tarihi iyi bilmenin elzem olduğunu vurguladı. Semre konuşmasında, geleceği bilmenin ancak geçmişi öğrenmekle mümkün olabileceğinin altını çizdi.Dinleyiciler tarafından büyük ilgi gören söyleşi,   Araştırma Görevlisi İsa Kalaycı'nın Araştırmacı-Yazar Abdüsselam Semre'yeplaket ve çiçek takdimi ile sona erdi.

Geçmiş Geleceğin Temelidir haberi 06 Mart 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  55470 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle