GÜVENLİ OKUL, GÜVENLİ EĞİTİM PROJESİ

Kırıkhan İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Korkmaz, okulları 24 saat saat kamera ile denetleyeceklerini söyledi.
GÜVENLİ OKUL, GÜVENLİ EĞİTİM PROJESİ
Korkmaz, İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde gerçekleştirdiği toplantıda, ''Güvenli Okul, Güvenli Eğitim Projesi'' kapsamında eğitime destek vereceklerini kaydetti.
     Öğrencilerin güvenli eğitim görmeleri için gerekli desteği vereceklerini ifade eden Korkmaz, şöyle devam etti:
     ''8 lise, 23 ilköğretim ve 3 anaokulu hakkında araştırma yaparak dosya hazırladık. Okullara kurulacak olan kamera ve aydınlatma sistemi ile okulların 24 saat boyunca okul idaresi, İlçe Milli Eğitim müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü tarafından denetlenecek. Bu sistem sayesinde okullarda ve çevresinde meydana gelebilecek olayları önlemenin yanı sıra, okul civarında öğrencileri kötü alışkanlıklara sevk etmek isteyen kişilere fırsat vermeyeceğiz. Bunun için İlçe Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüzle görüşerek fikir alış verişinde bulunduk ve desteklerini aldık. Bundan sonraki aşamamız hazırladığım çalışma dosyalarını okul müdürlerine vererek bir an evvel bu projeyi hayata geçirmektir.''
     İlçe Milli Eğitim Müdürü Hanifi Kavak, projeye destek vereceklerini belirterek, İlçe Emniyet Müdürü Korkmaz'a teşekkür etti.
     Toplantıya, Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen ve yönetim kurulu üyeleri, Dağyeli Gazetesi Sahibi Fehmi Akı ve Yazı İşleri Müdürü Ekrem Sarcan, Hatay TV Yönetim Kurulu Başkanı ve TRT5 Anadolu Program Yapımcısı Rahmi Vardı ile diğer gazete temsilcileri katıldı.