HAGİAD Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi

Hatay Genç İşadamları Derneği(HAGİAD) 2016 yılı olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Dernek binasında gerçekleşen 16. Olağan Genel Kurula Antakya Ticaret Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı A. Kadir Teksöz, HAGİAD Başkanı Zekiye Çankaya Fakıoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri ve üyeler katıldı. Genel kurul öncesi divan başkanlığına Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin seçilirken divan üyeliklerine Aykut Özbuğday ile Aydın Toksöz seçildi.
HAGİAD Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi
Genel kurulda konuşan Başkan Çankaya, 2 yıllık görev süresince birçok etkinliğe damga vurduklarını ifade ederek, “Görevimiz döneminde Hatay’da yaşanan sıkıntılardan oluşan yurtiçinde ve yurtdışında kötü algıların silinmesi için büyük bir çaba gösterdik. Konusunda deneyimli birçok işadamı ve sanatçıyı ilimize davet ederek üyelerimizle buluşturmaya çalıştık. Maalesef davet ettiğimiz bazı işadamları veya ünlü akademisyenler ilimizde yaşandığı algısı oluşan nedenlerden dolayı ilimize gelmediler” dedi.
Zekiye Çankaya Fakıoğlu konuşmasının devamında 2 yıl boyunca yaptığı faaliyetleri bir bir anlattı.  Konuşmaların ardından yapılan seçimde yönetim asıl üyeliklerine F. Zekvan Barutçu, Yusuf Kavak, Hatay Esmergil, Selçuk Akıllı, Selahattin Mıstıkoğlu, Şerif Cemali, Can Gazel, Mehmet Eraslan, Asaf Asfuroğlu, Selahattin Yüksel, Şevket Parmaksız seçildi.  Denetleme kuruluna ise asil üye olarak Pelin Çankaya, Galiye Eraslan, Ömer Abdo, Burak Günsay, Necmettin Alkan seçildi. Disiplin kurulu asil üyeliklerine Hayrettin Ateş, Erdoğan Ray, Deniz Tabaklar, M. Ali Barutçu ve Kazım Kuseyri seçilirken Federasyon Delegeleri asil üyeliklerine F. Zekvan Barutçu, Yusuf Kavukçu, Tugay Toksöz, Aykut Özbuğday, Onur Cenk Ergüven, Yonca Çolakoğlu, Hatay Esmergil ve Mehmet Eraslan seçildi.