HAGİAD ORTA KADEME YÖNETİCİ KURSU SERTİFİKA TÖRENİ

 Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, küreselleşmenin sonucunda sahip olunması gereken en önemli gücün değişime ayak uydurma olduğunu söyledi.
HAGİAD ORTA KADEME YÖNETİCİ KURSU SERTİFİKA TÖRENİ
 Lekesiz, Anemon Otel'de Hatay Genç İşadamları Derneği (HAGİAD), Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) işbirliğiyle yürütülen ''Orta Kademe Yönetici Yetiştirme Kursu Sertifika Töreni''nde yaptığı konuşmada, kentin daha güçlü bir geleceğe hazırlanması adına atılan adımlardan büyük memnuniyet duyduğunu kaydetti.
                              
                            
     Devletin sahip olduğu bütün birimlerin, küreselleşme olgusunun getirdiği değişime ayak uydurma gücüne kavuşması gerektiğine işaret eden Lekesiz, ekonomik dengelerin bu değişim sonucunda oluştuğunu söyledi.
     Kalkınmayı gerçekleştirmede iyi yetişmiş insan gücünün çok önemli olduğunu ifade eden Lekesiz, ''Küreselleşmenin sonucunda sahip olunması gereken en önemli güç değişime ayak uydurmaktır. Bu konuda ise en büyük güç ve kaynak, nitelikli ve iyi bir eğitim almış insan gücüdür. Bu varsa diğer kaynakların bir değeri olur. Her fert çalıştığı iş yerine kendi özgün zenginliğini katmalı ve farklılığı yakalamayı bilmeli'' diye konuştu.
     MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ise kurum olarak bir çok projede ortaklık kurup kentin geleceğine katkıda bulunmaya çalıştıklarını belirtti.
 

     Kadın ve geçlerin istihdama katılması için hayata geçirilen projelerin çok önemli olduğunu vurgulayan Güder, bunun ülkenin gelişmesi adına önemli bir adım olduğunu söyledi.
     Girişimcilerin hizmetine sunulacak ''MKÜ Tekno Kent''in kurulması için çalışmaların hızla sürdürüldüğünü ifade eden Güder, buranın proje üretim merkezi olacağını kaydetti.
     HAGİAD Başkanı Aykut Özbuğday da orta kademe yönetici yetiştirme kursunu teorik kısmının sona erdiğini, bundan sonra kursiyerlerin 8 haftalık bir staj programına başlayacağını söyledi.
 

     Kursta, muhasebe, bilgisayar, büro yönetimi, diksiyon başta olmak üzere resmi yazışmalar gibi bir çok alanda eğitim verildiğini kaydeden Özbuğday, kentte önemli bir sorun olan ara eleman ihtiyacının bir miktar karşılanması için kursiyerlerin kendilerini daha da geliştirmesi gerektiğini ileri sürdü.
 

     Konuşmaların ardından 144 saatlik kursu başarıyla bitiren 30 kursiyere sertifikaları verildi.
     Etkinlikte, İŞKUR İl Müdürü Ahmet Bulanık, Milli Eğitim Müdür Vekili Zeynel Abidin Şenses, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Başkanı Hayrettin Çolakoğlu, Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu katıldı.