Hararetli meclis

Belediye Meclisi gündeminde bulunan konuları görüşmek üzere Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek başkanlığında toplandı. 
Hararetli meclis
Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantıda, gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Gündem dışı belediye meclis üyeleri Ali Kılıç Çirkin, Ercüment Kimyon, Cengiz Oran, Doğan Erten, Kamil Turan, Garip Şandır ve Mustafa Özen söz aldı. Zaman zaman belediye meclis üyeleri arasında sözlü sataşmalar oldu. Tansiyonun yükseldiği toplantıda Başkan Civelek ortamı sakinleştirmeye çalıştı. Toplantıda, gündem dışı olarak gündeme gelen Pınarbaşı Mahallesi’ndeki tapusuz evlerle ilgili konuya açıklık getiren İmar Müdürü Azim Şahin, “Pınarbaşı Mahallesi sınırları içinde mülkiyeti hazineye ait eski Antakya yolu (Dr. Sadık Ahmet Caddesi üzerinde) Gazi İlköğretim Okulu karşısında bulunan gecekonduların tapu alabilmesi için söz konusu parselin Hazine’den belediyeye devri talep edildi.
Vatandaşlara daha kolay tapu verilebilmesi amacıyla biz devir talebinde bulunduk. Ancak hazine tarafından parsellerin bugüne kadar belediyeye devri yapılmadı. Hazine vatandaşa tapuyu kendisi de verebilir. Yeni imar planında bu alanın kentsel dönüşüm alanı ilan edilmesiyle tapuları daha kolay verilebilecektir. Bu yönde çalışma sürüyor” dedi. Toplantıda, Belediye Meclis Üyeleri de Şehit Ahmet Tor Kışlası’nda meydana gelen bombalı aracın patlatılmasıyla ilgili terör saldırısını kınadı. Konuşmaların ardından, gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.
Hararetli meclis haberi 07 Kasım 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  207445 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle