HATAY DA 1 MAYIS KUTLAMALARI

<span style="background-color:rgb(250, 250, 250); color:rgb(51, 51, 51); font-family:arial; font-size:11.9999990463257px">Hatay&#39;da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma G&uuml;n&uuml; dolayısıyla kutlama programı d&uuml;zenlendi. Kutlamalara katılan gruplar polislerin g&ouml;zetiminde, Uğur Mumcu Alanı&#39;na kadar y&uuml;r&uuml;d&uuml;.</span>
HATAY DA 1 MAYIS KUTLAMALARI
Hatay'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi. Kutlamalara katılan gruplar polislerin gözetiminde, Uğur Mumcu Alanı'na kadar yürüdü.Defne İlçesi Doğuş Okulları önünde başlayan ve Uğur Mumcu Alanı’nda son bulan 1 Mayıs yürüyüşüne DİSK, KESK, Eğitim- Sen, SES, CHP, HDP, Halkevleri ve birçok grup katıldı. Ayrıca Defne Belediyesi Başkanı Dr. İbrahim Yaman, CHP Milletvekili Adayı Hilmi Yarayıcı ve Bağımsız Milletvekili Adayı Refik Eryılmaz halkın yanında yer aldı. Yürüyüş kortejinin en önünde yer alan grubun, Suriye’nin Eştebrak Köyü’nde Alevi vatandaşlara yönelik yapılan katliamı kınayarak Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad lehine sloganlar attı. Ellerinde Suriye bayrağı ve Esad posteri olan grup, Esad lehine sloganlar atarak kortej boyunca ilerledi. Grup, ‘Canımız, kanımız sana feda olsun Beşar Esad’, ‘Suriye halkı yalnız değildir’, ‘AKP Suriye’den elini çek’, ‘Suriye’nin direnişini kutluyoruz’ sloganları attı. Kontrol noktasında üzerlerini aratmak istemeyen grupla polis arasında yaşanan kısa süreli arbedenin ardında gurup alanda en ön safta yerini aldı.1 Mayıs yürüyüşünün ardından Uğur Mumcu alanında polis kontrol noktasında renkli görüntüler yaşandı. Mor Dayanışma Grubu üyeleri polis noktasında aranmak istememelerinin ardından emniyet yetkilisinin talimatıyla üst araması yapılmadan alana giriş yaptılar.Kutlama alanı Uğur Mumcu Meydanını 7’den 70’e dolduran Hatay Halkı halaylar çekip türküler söyleyerek eğlendikten sonra olaysız şekilde dağıldılar.
 
HATAY DA 1 MAYIS KUTLAMALARI haberi 04 Mayıs 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Mesut Mutlu adına  tarafından  2290 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle