HATAY DA YAŞAMIN KIYISINDA DEĞİL İÇİNDEYİZ

Hiç bir maddi beklentisi olmaksızın; gönüllü olarak bir araya gelen ve "Hatay’da Hayat Devam Ediyor" mottosuyla yola çıkan 13 Hatay sevdalısı, muhteşem bir organizasyona imza attı.

HATAY DA YAŞAMIN KIYISINDA DEĞİL İÇİNDEYİZ
Hatay’da Hayat Devam Ediyor" kapsamında yapılması planlanan ve ses getirmesi düşünülen etkinliklerin ilki; 80' li yıllara damgasını vuran eserlerinin yanı sıra sahnede yaptığı efsanevi konuşmalarıyla ünlenen,  özel bir hayran kitlesi olan White Lion grubunun ünlü solisti Mike Tramp oldu. Geçtiğimiz hafta sonuSavon Otel'de düzenlemiş oldukları konserle ilgili "Hatay’da Hayat Devam Ediyor" grubu tarafından yapılan yazılı açıklamada; bu organizasyonun tamamen amatör ruhla ve hiç bir maddi kaygı taşımadan gerçekleştirildiği belirtiliyor. Açıklama şöyle devam ediyor:“Türkiye’nin gerek mutfak zenginliği gerek tarihi ve çok kültürlü yapısı açısından dünyanın en önemli kentlerinden biri olan Antakya’da; yaşamın kıyısında değil yaşamın içinde olduğumuzu göstermek için “Hatay’ da Hayat Devam Ediyor” diyerek, bu kapsamda bir dizi etkinlikler yapmayı planlıyoruz.
 
Bu etkinliklerin ilki, dünyaca ünlü rock sanatçısı Mike Tramp’ın verdiği konser oldu. Mike Tramp hayranlarına çok özel bir gece yaşatmış olduğumuz için mutluyuz. Bu ve bundan sonra planladığımız etkinliklerin; Antakya’nın ve dolayısıyla Hatay’ın turizmine kısa, orta ve uzun vadede çok büyük katkısı olacağını, en azından son zamanlarda gelişen önyargıları yıkacağını düşünmekteyiz. Son derece amatör bir ruhla gerçekleştirdiğimiz ''Mike Tramp ''Konseri; Hatay'da 40 asırdır zaten var olan birlikteliğin, kardeşliğin, eşitliğin, hoşgörünün tüm dünyada da sürdürülebileceği, her türden düşünce ve inanışa sahip insanların ortak paydalarda birleşip yaşamı keyifli kılan bir örnek teşkil etmesi anlamında her türlü övgüye layıktır. Tüm dünyaya mesaj niteliği taşıyan bu çaba karşılıksız kalmamalı, desteklerinizle çığ gibi büyümeli. Bu bağlamda bizler; herkesten, her kesimden ve tüm hemşerilerimizden destek bekliyoruz.”