HATAY DERNEKLER FEDERASYONU'NDAN HGC ZİYARETİ

Hatay Dernekler Federasyonu Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Hatay Gazeteciler Cemiyeti'nin (HGC) bir yaşına girmesinden dolayı bir ziyarette bulundu.
HATAY DERNEKLER FEDERASYONU'NDAN HGC ZİYARETİ
 Taşçıoğlu, HGC ziyaretinde yaptığı konuşmada, cemiyetin bir yıl gibi kısa bir süre içinde teşkilatlanması ve kentte söz sahibi olmasının takdir edilir bir durum olduğunu söyledi.
     HGC'nin basın alanında kente ve ülkeye önemli katkıları olacağını belirten Taşçıoğlu, cemiyetin basın alanında önemli bir boşluğu doldurduğunu ifade etti.
 
     
     HGC Başkanı Ahmet Yetişen ise bir yıllık bir süre içinde Hatay kamuoyuna kendilerini kabul ettirdiklerini, pozitif anlamda bir gazetecilik yapma taraftarı olduklarını söyledi.
     Kentte faaliyet gösteren bir çok gazeteyi cemiyetin bünyesinde buluştuğunu belirten Yetişen şöyle konuştu:
     ''İl ve ilçelerden bir çok gazete bize katıldı. Tüm ilçelerden üyelerimiz oldu. Tüm kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütleri ile seviyeli ilişkiler kurduk, herkese eşit mesafedeyiz. Siyasetten uzak tarafsız bir gazetecilik yapıyoruz, kavga eden değil bilinçlendiren bir gazeteciliği önemsiyoruz.''
     Yetişen, önümüzdeki yıllarda daha güzel işlere imza atacaklarını ve her güzel işin arkasında ve destekçisi olacaklarını kaydetti.