HATAY EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE 25 YENİ ARAÇ

 Hatay Emniyet Müdürlüğüne iş adamlarıyla bazı kurumların bağışının yanı sıra merkezi bütçeyle alınan 25 aracın tanıtımı yapıldı.
HATAY EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE 25 YENİ ARAÇ
Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Emniyet Müdürlüğü binası önünde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, kentte huzur ve güven ortamının sağlanmasında polise büyük görev düştüğünü söyledi.
     Hayırseverlerin katkılarıyla alınan araçlar ve oluşturulan güven timi sayesinde kentte var olan huzur ve güvenin artacağını ifade eden Lekesiz, ''Güven timlerimiz kentin her yerinde var olacaklar. Timlerimiz karşımıza tatlıcı, dilenci, boyacı, simitçi gibi çıkabilecek. Devletimiz suç ve suçluyla olan mücadelesini kararlılıkla devam ettirecek'' diye konuştu.
     Lekesiz, araç bağışında bulunan hayırseverlere teşekkür etti, desteklerinin bundan sonra da devam etmesi temennisinde bulundu.
     Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç da güvenliğin olmadığı bir ortamda özgürlükten de bahsedilemeyeceğini belirtti.
     Kentte başlattıkları kampanya kapsamında alınan 25 aracın 16'sının merkezi bütçeden 9'unun da hayırseverlerin katkılarıyla temin edildiğini vurgulayan Kılıç, oluşturulan güven timlerinin de ihtiyaç duyulan her yerde suç ve suçlarla mücadele etmek üzere görev yapacağını kaydetti.
     Konuşmaların ardından araç alımında katkıda bulunan kişi ve kuruluşlara teşekkür belgesi verildi. Daha sonra güven timi ile araçların tanıtımı yapıldı.