HATAY GAZATELERİNDE BUGÜN

Hatay'da yayımlanan gazetelerin bazı haber başlıkları şöyle: 
    
HATAY GAZATELERİNDE BUGÜN
   ÖZYURT: ''MKÜ'de fotoğrafçılık eğitim semineri''
     Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörlüğü Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi'ne yönelik ''Fotoğrafçılık Eğitimi Semineri'' verildiği bildirildi.
    
     SÖZ: ''Semih Akbay 'Tarih içinde Antakya' resim sergisi beğenildi''
     Antakyalı Ressam Semih Akbay, ''Tarih İçinde Antakya'' isimli sergisini açtı. Akbay, Antik Han Konuk Kültür Evi'nde düzenlenen sergi açılışında yaptığı konuşmada, eserlerin genellikle yağlı boya ve yakma resim tekniğiyle yapıldığını ifade etti.
    
     ANTAKYA: ''Çiftçiye kitap takviyesi''
     Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile Denizbank işbirliğiyle hayata geçirilen ''Bin köye 100 bin kitap'' projesi kapsamında kentin çiftçilerine kitap desteğinde bulunuldu.
    
     KENT: ''AKİŞ konusunda son karar mahkemenin''
     Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, AKİŞ'te yapılmak istenen alışveriş merkezi sorunun ile ilgili konunun mahkemeye taşındığını çıkacak her türlü karara saygı duyacaklarını belirtti.
    
     ATAYURT: ''6 kilo 890 gram kubar esrar ele geçirildi''
     Hatay'da yolcu minibüsünde yapılan arama sonucunda 6 kilo 890 gram uyuşturucu kubar esrar ele geçirildi.
    
     HATAY: ''Höyükten Hitit aslanı çıktı''
     Hatay'ın Reyhanlı ilçesinin Demirköprü köyü yakınlarında bulunan ve kazı çalışmaları devam eden Tell Tayinat höyüğünde, Neo Hitit dönemine ait olduğu tahmin edilen Aslan heykeli bulundu.
    
     YORUM: ''Ekmeklerini topraktan çıkarıyorlar''
     Teflon, krom ve alüminyum gibi teknoloji ürünü mutfak gereçlerinin olmadığı dönemlerde üretilen ancak, yemeklere ayrı bir lezzet kattığı için günümüzde de damak tadına düşkünlerin öncelikli tercihini oluşturan toprak kaplar, binbir güçlük ve zahmetle şekillenerek, sofralardaki yerini alıyor.
    
     ASİ: ''Ceza evi müdürü Avcı'dan AGC ziyareti''
     Afyon Açık Ceza Evi Müdürlüğüne atanan, eski Hatay Ceza Evi Müdürü Muzaffer Avcı, Antakya Gazeteciler Cemiyeti'ne (AGC) veda ziyaretinde bulundu.
    
     EXPRES: ''Beyazid-i Bestami türbesi restore ediliyor''
     Kırıkhan İlçesi Alaybeyli Köyü'nde, Antakya Haçlı Prensliği'nin önemli kalelerinden biri olan Darb-ı Sak Kalesi'nin içinde yer alan Bayezid-i Bestami Türbesi'nin restore edileceği bildirildi.
HATAY GAZATELERİNDE BUGÜN haberi 21 Temmuz 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  48375 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle