Hatay Günleri Tanıtım Toplantısı İskenderun’da Yapıldı

09-13 Nisan 2014’de İstanbul Feshane’de düzenlenecek olan İstanbul’da Hatay Günleri’nin tanıtım toplantısı,  İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu’nda yapıldı.
Hatay Günleri Tanıtım Toplantısı İskenderun’da Yapıldı
Toplantıda konuşan  Vali Lekesiz, “Yaklaşık 4 yıldır ilimizin dinamikleriyle birlikte İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de Hatay Günleri etkinliğini düzenliyoruz. Bu toplantımızda da 09-13 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan İstanbul’da Hatay Günleri etkinliği ile ilgili görüş ve önerilerinizi, değerlendirmelerinizi ve katkılarınızı almak üzere biraradayız. İlimizin değerlerinin daha tanınır ve daha bilinir olması için düzenlenen Hatay Günleri’ne katkı veren tüm taraflara teşekkür ediyorum.” dedi.Hatay’ın; sayısız tarihi ve kültürel değere sahip olduğunu ifade eden Lekesiz, söz konusu değerlerimizi ve zenginliklerimizi çok daha bilinir kılmak gerektiğine dikkat çekerek, organizasyonların da bu amaçla düzenlendiğini ifade etti. Lekesiz, turizmin pek çok yararının yanı sıra hem ulusal hem de uluslararası düzeyde toplumsal barışa katkı yaptığını  vurgulayarak, “Turizm pastasından ilimizin daha fazla pay almasını sağlamak, ilimizin tüm güzelliklerini yeterli ziyaretçi sayısı ile buluşturabilmek için hepimizin ortak çalışmasıyla ‘Turizm Stratejisi ve Eylem Planı’nı hazırladık, bu çerçevede çalışmalarımız devam ediyor.
   
 Dünyanın en büyük turizm fuarlarından olan Berlin ITB, Londra ‘World Travel Market’ ve İspanya Madrid’de düzenlenen fuarlara katıldık. İstanbul’un, turizm penceresinden Türkiye’ye hatta dünyaya açılmak için çok önemli bir merkez olduğunu söyleyebiliriz.” diye konuştu.Lekesiz, 2013 yılında düzenlenen İstanbul’da Hatay Günleri’nde ‘Hatay’ isminin görsel, işitsel ve yazılı basın başta olmak üzere internet haberciliğinde ve sosyal medyada yaklaşık 2 bin kez haber olduğunu da sözlerine ekledi.İstanbul’da Hatay Günleri’ni organize eden HATAYDER Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kaçar ise "9-13 Nisan tarihleri arasında Hatay’ın kültürünü, zenginliklerini en iyi şekilde tanıtmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu konuda bizlerden desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.Hatay Vali Yardımcısı Şahin Bayhan da programın içeriği hakkında bilgi verdi. Tüm konuklara ilimizin meşhur tatlısı künefe ikram edilen toplantı, öneri ve görüşlerin dinlenmesi ile devam etti.