Hatay itfaiyesi artık daha tecrübeli

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) itfaiyesi artık daha eğitimli. AKSAGAZ ve GAZMER tarafından HBB İtfaiye Dairesi Başkanlığı personeline, ‘Doğalgaz yangınlarına müdahale’ eğitimi verildi.
Hatay itfaiyesi artık daha tecrübeli

Eğitimin ardından gerçekleştirilen tatbikatta heyecanlı anlar yaşandı. HBB  İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı tüm personelin katılımıyla gerçekleşen eğitim seminerinde konuşan Makine Mühendisi Emin Şiller, olası doğalgaz kaçakları ve yangınlarında ilgili firma yetkilileriyle birlikte hareket etmenin çok önemli olduğunu söyledi. HBB Meclis Salonunda gerçekleşen teorik eğitimin ardından İtfaiye Daire Başkanlığı’na geçilerek doğalgaz yangınlarına nasıl müdahale edileceği pratik olarak gösterildi. Bu kapsamada bir doğalgaz kutusunda çıkartılan kontrollü yangın itfaiye erleri tarafından söndürüldü. ‘Bizim için çok faydalı eğitim oldu’

İtfaiye Daire Başkanı Fevzi Kilisli, Hatay’da doğalgazın yaygınlaşması ile birlikte yaşanabilecek olası kaza ve yangınlara karşı hızlı ve bilinçli bir şekilde müdahale edilmesi için itfaiye personeline eğitim verildiğini söyledi. 

Doğalgazla ilgili kaza ve yangınlara müdahalenin tamamen teknik bilgi gerektirdiğini hatırlatan Kilisli; “Bu eğitimlerde, nasıl müdahale etmemiz gerektiğini öğreniyoruz. Bu eğitimi almamızı sağlayan GAZMER ve AKSAGAZ yetkililerine çok teşekkür ediyorum” dedi.