HATAY OTİZMLİLER DERNEĞİ’NDEN SAVAŞ’A ZİYARET

Geçtiğimiz haftalarda yeni kurulan Hatay Otizmliler Derneği’nin oluşan yönetim kurulu, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a ziyarette bulundu.

HATAY OTİZMLİLER DERNEĞİ’NDEN SAVAŞ’A ZİYARET
Ziyarette Dernek Başkanı Sara Gök, Yönetim kurulu üyeleri Mehmet Ali Akar, Ökkeş Kasapoğlu ve Onursal üye Erdal Uğurlu yer aldı.   Hatay Otizmliler Derneği Başkanı Sara Gök, kent genelinde kent genelinde engellilere yönelik yapılan hizmetler ve başta Otizmli çocuklar olmak üzere dernek faaliyetlerine yönelik çalışmalardan dolayı teşekkür ettiğini ifade etti.  Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Otizmli ailelerin bir araya gelerek dernek kurması güç birliğini artırır.
 
   
 Otizm için Farkındalık ve sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdik. Antakya Belediyesi olarak halkla ilişkiler bölümünde engelliler masası oluşturduk. Bu masanın temel gayesi engellilerimizin sosyal hayatını normalleştirmek, hayatlarını kolaylaştırmak ve engellilerimizi topluma kazandırmaktır. Otizm Derneğimize her zaman katkı sağlamaya destek vermeye devam edeceğiz. Yeni oluşan yönetimi kutluyorum, görevinizde başarılar diliyorum. ” dedi.  Ziyaretin sonunda Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş ve Otizmliler Derneği yönetim kurulu üyeleri günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.