HATAY VE OSMANİYE LOJİSTİK MASTER PLANI TOPLANTISI

 Hatay ve Osmaniye Lojistik Master Planı Koordinatörü Atilla Yızdıztekin, ''Lojistik sektörünün bölgede gelişebilmesi için öncelikle bir alt yapı şart'' dedi.
HATAY VE OSMANİYE LOJİSTİK MASTER PLANI TOPLANTISI
Yıldıztekin, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası'ndaki toplantıda, İskenderun için demiryolu ve limanın bulunmasının çok büyük bir avantaj olduğunu kaydetti.
     Hatay Valisi ve İTSO ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansının (DOĞAKA) desteğiyle ''Hatay ve Osmaniye İlleri Lojistik Master Planı''nın çalışmasını başlattıklarını belirten Yıldıztekin, ''Lojistik Master Planı ile amaç, İskenderun'u kuzey-güney ve doğu-batı eksenlerinde oluşacak uluslararası yük koridorlarında başlangıç noktası yapmaktır. Planda, lojistik eğitiminin başlayıp, kurumsallaşmasını hedefliyoruz. Ayrıca danışma merkezleri oluşturuyoruz. Bir 'lojistik konsey'in oluşması da söz konusu. Ayrıca kongre ve fuarlarla lojistik potansiyelimizi tanıtmayı hedefliyoruz'' dedi.
     Yıldıztekin'in yaptığı sunuma, devlet daireleri, üniversite, sanayi ve ticaret odaları gibi birçok kuruluştan davetliler katıldı.