HATAY'DA, ''AB PROJE HAZIRLAMA'' EĞİTİMİ -MKÜ REKTÖRÜ CANDA:

HATAY'DA, ''AB PROJE HAZIRLAMA'' EĞİTİMİ -MKÜ REKTÖRÜ CANDA: ''AB'YE PROJE HAZIRLAMA KONUSUNDA ÜNİVERSİTEMİZ ARTIK TEK BAŞINA DEĞİL''

HATAY'DA, ''AB PROJE HAZIRLAMA'' EĞİTİMİ -MKÜ REKTÖRÜ CANDA:
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Şerefettin Canda, Avrupa Birliğine (AB) proje hazırlama konusunda artık kentteki çok sayıda kurumun çalışma yapmaya başladığını belirtti.
     Canda, Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (DOĞAKA) teknik destek programı kapsamında, diğer kurumlarla işbirliği içerisinde olduklarını söyledi.
     Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile MKÜ Veteriner Fakültesi'nin işbirliğinde yapılan ''Uluslararası Hibe Programları ve Proje Hazırlama'' eğitimine toplam 30 kişinin katıldığını ifade eden Canda, ''Önceki senelerde, AB'ye proje hazırlama konusundaki maraton koşusunda tek başımızaydık. Ancak, yapılan çalışmalarla destek programları daha iyi anlaşılmaya başlandı. Artık, AB'ye proje hazırlama konusunda üniversitemiz tek başına değil'' diye konuştu.
     Canda, proje hazırlama eğitimlerinin meyvelerinin kısa süre sonra alınmaya başlayacağını kaydetti.
     DOĞAKA Genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti de AB programları kapsamındaki kaynaklardan en iyi şekilde yararlanmak gerektiğini söyledi.
     Teknik destek programlarıyla kurumlara eğitim verdiklerini belirten Serdengeçti, bu kapsamda önümüzdeki günlerde kentten güzel projelerin çıkacağını kaydetti.
     Konuşmaların ardından eğitim programına katılan 30 kişiye sertifikaları verildi.