HATAY'DA TURİZM TOPLANTISI

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ''Marka kenti geleceğe taşımak, değerlerimizi dünya ile paylaşmak için herkes elini taşın altına koymalı'' dedi.
HATAY'DA TURİZM TOPLANTISI
Savaş, Antikhan Konuk Kültür Evi'nde Hatay Turizm Derneği tarafından gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı konuşmada, Hatay'ın diğer kentlerden farklı özellikleri ve değerleri bulunduğunu, bunları turizme ve ekonomiye kazandırmak gerektiğini söyledi.
     Havaalanının hizmete girmesi, otel sayılarının artması, yeni otellerin yapılmasıyla Hatay, son yıllarda yıldızı parlayan bir kent olduğuna dikkati çeken Savaş, şöyle devam etti:
     ''Kentin gelişmesi, daha çok yerli ve yabancı turist gelmesi için başta Adalet Bakanı Sadullah Ergin olmak üzere, Vali Mehmet Celalettin Lekesiz ile diğer yetkililer ellerindeki tüm imkanları kullanıyorlar. 2,5 yıldır kentte yol ve kaldırım düzenlemeleri, yeni yeşil alanlar kazandırılması, altyapı, üstyapı, doğalgaz, yeni çocuk oyun ve spor alanları kazandırıyoruz. Elbette bunları yaparken belki vatandaşlarımızı rahatsız ediyoruz. Ama, bunlar tamamlanınca uzun yıllar herkes rahat edecek ve çağdaş kentte kavuşacağız. Turizmcilerle Savon, Anemon, şimdi de Antikhan'da toplantılar yapıyoruz. Bunların çok yararı olacağına inanıyorum. Marka kenti geleceğe taşımak, değerlerimizi geleceğe taşımak için herkes elini taşın altına koymalı''
     Savaş, kentte bulunan eski Antakya evlerini, tarihi dokuyu koruyarak restore ettiklerini, bunları turizme kazandıracaklarını da sözlerine ekledi.

     
     ''ÜNLÜ TURİZM ŞİRKETLERİYLE KASIMDA HATAY'DA TOPLANTI''
    
     Kültür ve Turizm İl Müdürü Aysun Çakar Çelenk, turizm gelirlerini artırmak için otelciler, turizm şirketleri, seyahat acentaları, Türk Hava Yolları yetkilileriyle sürekli toplantılar yaptıklarını söyledi.
     Yapılan çalışmaların kendisini gelecek için umutlandırdığının altını çizen Çelenk, şunları kaydetti:
     ''Kentimizin ekonomisinin büyük bölümü turizm gelirlerinden oluşuyor. Ancak, bunu yeterli bulmuyoruz. Daha çok yerli ve yabancı turist gelmesi için tanıtım ve diğer unsurları iyi kullanmamız gerekir. Bu kapsamda kasım ayı içinde Türkiye'deki önemli turizm şirketlerini Hatay'da toplamayı hedefliyoruz. Bu konuda Türk Hava Yolları (THY) Satış Müdürü Murat Gürçay ulaşım konusunda, Antikhan kurucusu Ahmet Cüceoğlu yemek konusunda destek vereceğini söyledi. Otellerde konaklama konusunda yardımcı olursa projeyi hemen yaşama geçireceğiz.''

     Etkinlikte konuşan, Hatay Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Nacioğlu, Hatay Havaalanının uluslararası uçuşlara açılmasıyla kentte gelecek turist sayasında önemli artışlar yaşanacağını belirterek, ''Önemli olan gelen turistleri kentimizden mutlu ve memnun göndermektir. Her mutlu giden turistin katlanarak geri döneceği bilincinde davranmalıyız'' dedi.
     Nacioğlu, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın desteğiyle Atatürk Caddesi Vali Göbeği'nde bulunan ''Turizm Danışma Bürosu''nun atıl durumda olduğunu, buranın kendilerine verilmesi halinde tanıtım ve pazarlama konusunda önemli katkılarının olacağını da sözlerine ekledi.
     Antikhan Konuk Kültür Evi Kurucusu Ahmet Cüceoğlu, katkılarından dolayı Belediye Başkanı Savaş, Kültür ve Turizm İl Müdürü Çelenk ve Hatay Turizm Derneği Başkanı Nacioğlu'na plaket verdi.
     Toplantıya, THY Hatay Satış Müdürü Murat Gürçay, İskenderun Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Uygun, turizm şirketi ve otellerin yetkilileri katıldı.
HATAY'DA TURİZM TOPLANTISI haberi 14 Eyl 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  221190 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle