Hatay'da yağmur asi nehri taştı araziler su altında kaldı.

Hatay'da sağanak -Asi Nehri'nin taşması sonucu binlerce dönümlük tarım arazisi su altında kaldı -Reyhanlı Kaymakamı Güler: ''Devlet olarak mağdur olan vatandaşlarımıza gerekli yardımı yapacağız''
Hatay'da yağmur asi nehri taştı araziler su altında kaldı.
  İl genelinde 4 günden bu yana devam eden sağanak nedeniyle Amik Ovası'ndan geçen Asi Nehri taştı.
     Taşkın sonucu, Amik Ovası'ndaki binlerce dönümlük tarım arazisi su altına kaldı, Reyhanlı ilçesine bağlı Varışlı köyünde çok sayıda ev ve ahırı su bastı.
     Varışlı köyünde incelemelerde bulunan Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler, köy muhtarı ve vatandaşlardan bilgi aldı.
     Güler, incelemelerinin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, taşkının önlenmesi için Devlet Su işleri ve İl Özel İdaresi ekiplerinin acil müdahale etmesi gerektiğini söyledi.
     Hasar tespiti yapılacağını ifade eden Güler, ''Devlet olarak mağdur olan vatandaşlarımıza gerekli yardımı yapacağız. Ayrıca yağışın durmasıyla özellikle dere yatağının temizlenmesi gibi kalıcı çalışmaları en kısa sürede gerçekleştireceğiz. Ekiplerin de öncelikli olarak bölgedeki suyun tahliyesi için çalışma başlatacak'' dedi.
     Varışlı köyü dışındaki bazı köylerin de taşkından etkilendiğini belirten Güler, Asi Nehri'nin taşması sonucu yaklaşık 3 bin dönümlük tarım arazisinin su altında kaldığının tahmin edildiğini bildirdi.