Hatayspor Kulüp Başkanı Çinçin'e ziyaret

- Spor Toto 3. Lig 3. Grup'tan 2 Lig Beyaz Gruba yükselen Hatayspor Kulüp Başkanı Hikmet Çinçin, Kahramanmaraşspor'u 3. Ligden 2. Lig Beyaz Gruba taşıma başarısı gösteren Hataylı Teknik Direktör Bayram Tosyalı'yı makamında kabul etti.
Hatayspor Kulüp Başkanı Çinçin'e ziyaret
 Çinçin, kabulde yaptığı konuşmada, Hatayspor'un alt yapısında yetişmiş ve Süper Ligde forma giyme başarısı gösteren Tosyalı'nın ilk teknik direktörlük deneyiminde Kahramanmaraşspor'a başarı kazandırmasından gurur duyduklarını söyledi.
     Kahramanmaraşspor'un kazandığı bu başarıda emeği geçen herkesi kutlamak gerektiğini ifade eden Çinçin, henüz çok genç bir teknik direktör olan Tosyalı'nın çok daha büyük başarılar kazanabileceğine olan inancının tam olduğunu kaydetti.
     Hatayspor ile ilgili yeni transferlerle ilgili sorusuna da Çinçin, ''Hatayspor'un çok acil bir kongre ihtiyacı var. Kongre sonucunda başa gelecek yönetim gerek teknik direktör gerekse futbolcu transfer çalışmalarına başlayacak. Fakat halihazırdaki kadronun yüzde 90'ının sözleşmelerinin devam ettiğini söyleyebilirim. Hatayspor'un sezonun başında hedef belirlemesi ve ona göre çalışmalar yapması gerekiyor'' diye konuştu.

     Kahramanmaraşspor Teknik Sorumlusu Bayram Tosyalı ise, Süper Lig tecrübesi olan eski bir futbolcu olarak takımın ihtiyaçlarının ne olduğunu belirlemenin kendisine kolaylık sağladığını belirtti.
     Başkan Çinçin'in Hatayspor için çok önemli bir şans olduğunu ifade eden Tosyalı, Çinçin'in attığı doğru adımların takıma şampiyonluk kazandırdığını, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz ve Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın verdikleri desteklerin de çok önemli olduğunu kaydetti.
     Tosyalı, Hatayspor'un bu noktadan sonra önünün açık olduğunu, gerekli çalışmalar yapıldığı takdirde çok daha büyük başarılar kazanabileceğine inandığını ifade etti.
     Hatayspor ve Kahramanmaraş'ın hak ettikleri yere ulaşacaklarını belirten Tosyalı, bir Hataylı olarak her iki takımın da başarılar kazanması için kendisine düşen her görevi yerine getirmeye hazır olduğunu söyledi.
     Tosyalı, Başkan Çinçin'e üzerinde isminin yazılı olduğu forma hediye etti.