HATAYSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ BASIN AÇIKLAMASI

İlimizin spor gururu olan Hatayspor’un son maçta deplasmanda K.Maraşspor’u 3-0 yenerek yeniden zirve yarışına ortak olmasının sevincini yaşamaktayız.

HATAYSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ BASIN AÇIKLAMASI
Taraftarlar Derneği olarak bu önemli deplasmanda Hatayspor’umuzu yalnız bırakmamak amacıyla 3 otobüs ve özel araçlarla birlikte toplamda 200 taraftarımızla takımımızı K.Maraş’ta destekledik. Otobüs konusunda bizlere destek veren başta Hatayspor Kulübü Başkanı Jan Baram olmak üzere HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz, Antakya Şoförler Odası Başkanı Aziz Fatih yılmaz ve diğer işadamlarına teşekkür ederiz.Bu maç öncesi ve maç esnasında K.Maraş taraftarlarının dostluk ve centilmenliği Türk futbolu adına örnek teşkil etmiştir. K.Maraşspor takımına ve taraftarlarına komşu ve kardeş takım olarak teşekkür ederiz. Bu farklı galibiyetten ötürü Ahmet Taşyürek’i, tüm teknik ekibi ve futbolcu kadrosunu tebrik ediyoruz. Artık bu maç geride kalmıştır. Lige yeniden odaklanıp hedefimize ulaşmak için herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır.Hatayspor’umuza 30 Ekim Perşembe günü Ziraat Türkiye Kupasına ait oynanacak Mersin İdman Yurdu maçında başarılar diliyoruz.Bu hafta sonu Pazar günü Antakya’da oynanacak İnegölspor maçı, Hatayspor’un dönüm maçıdır. Zirve yarışını sürdüren rakibimizi yenecek güçteyiz. Ancak bu galibiyeti elde etmek kolay olmayacaktır.
O nedenle futbolcularımız bu maça çok iyi hazırlanmalı ve motive olmalıdır.Çıkışa geçen Hatayspor’u desteklemek için taraftarlarımızı maça davet ediyoruz. Bordo-Beyaz formasını ve atkısı giyen herkes tribünde yerini almalı ve 90 dakika boyunca takımını centilmence desteklemelidir.K.Maraş seyircisi 3-0 yenilmesine rağmen takımın destekledi ve alkışladı. Bizim içimizdeki çok bilir kişiler maçın henüz başında çatlak ses çıkarmaya ve küfür etmeye başlıyorlar. Herkes bu kişileri engellemeli ve futbolun 90 dakika olduğunu hatırlatmalı. Kendi hocasının ve oyuncusunun moralini bozan ve Hatayspor’a zarar veren bu kişilere uyarımız ya Hatayspor’a sahip çıksınlar, yada maça bile gelmesinler. Eleştirilecekse maç bittikten sonra gelin hep birlikte tepkimizi koyalım. Ama hakem soh düdüğü çalmadan hep destek verelim. Lütfen futbol kültürünün oluşması için el ele verelim. Gerçek Hatayspor taraftarlarını İnegöl maçında desteğe bekliyoruz. Sahadaki 11 oyuncumuza güç verecek 12. adama ihtiyacımız var. Çünkü sen yoksan biz bir kişi eksiğiz.

Hatayspor Taraftarlar Derneği Yönetim Kurulu