HBB SAMANDAĞ BELEDİYESİ ÇALIŞMALARI

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in talebi üzerine Tekebaşı Mahallesi ana yolu ile Kurtdresi Mahallesi Hadım Sokak yeniden düzenlenerek asfaltlanıyor. 
HBB SAMANDAĞ BELEDİYESİ ÇALIŞMALARI
. İki ayrı yerde başlatılan asfaltlama çalışması Yeşilada Mahallesi sed yolundan Tekebaşı Mahallesinin girişine kadar ki kısım (350 bin m2) bitirilerek hizmete açıldı. Tekebaşı Mahallesi yolunun bitirilmesinin hemen ardından Kurtderesi Mahallesi Hadım Sokak yolu beton asfalt dökümü yapılarak hizmete açılacağı bildirildi.
Tekebaşı Mahallesi sahil caddesi yolu ile birlikte toplam 4 km. asfaltlama yapılmış olacak. Sahil caddesi yolunun beton asfaltlama çalışması ise 90 gün içinde bitirilmesi hedefleniyor. Çalışma Samandağ Belediyesi ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş öncülüğünde işbirliğiyle yürütüldüğü bildirildi.Tekebaşı Mahallesi sakinlerinden İlmittin Aslan, yapılan yol asfaltlama çalışması ile ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi; “Samandağ İlçemiz İklimi, denizi ve uzun sahiliyle turizme elverişlidir. Yapılan yeni yolun İlçemizin bu konumuna olumlu katkı veredeğini düşünüyorum. Aynı zamanda Merkez çarşıya ulaşımımız kolaylaşacaktır. Yapılan asfalt yoluna biz mahalle sakinleri olarak destekliyoruz. Bu konuda çevre düzenlenmesine gösterdiği Özverili çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Mithat Nehir’e teşekkür ediyoruz.Kurtderesi Mahallesi Hadım Sokak sakinlerinden Selim Irmak ve civar komşular ise; Hadım sokak’ta başlatılan asfaltlama çalışmasıyla ilgili görüşlerini dile getirdi. Selim Irmak; “Ben yurtdışın da çalışıyorum. Her gelişimde İlçemizin yol, cadde ve sokakların yenilendiğini görüyorum. Bu çalışmalar sevindiricidir. Tarıma elverişli toprağı, iklimi, denizi, tarihi eseriyle Ülkemizde önemli bir İlçedir. Alt yapı üst yapı çalışmaların tamamlanması halinde mükemmel bir İlçe konuma gelecektir. Bu konuda Sokağımızın asfaltlama çalışmasını başlatan Belediye Başkanımız Sayın Mithat Nehir’e teşekkür ediyoruz” dedi.Belediye Başkanı Mithat Nehir yapılan yol çalışmaların Hatay Büyük Şehir Beledİyesi ile işbirliği içinde yaptıklarını söyledi. Başkan Nehir açıklamasına şöyle devam etti;  “İlçemizin alt ve üst yapı sorunlarını hiç ara vermeden çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Meydan Mahallesinde yeni su şebekesi bitirildikten sonra Tekebaşı asfaltlama yolunu 2.200 metre kare yol asfaltlayacağız. Yönetime geldiğimde İlçemizin çevre düzenleme çalışmalarını hızlandırdık. Samandağ’ın sorunlarının giderilmesi adına bugün belirli bir gelişime sağladık diyebilirim. Bu doğrultuda ara vermeden hedeflerimizi ve daha öncesinde verdiğimiz sözlerin tamamını gerçekleştireceğiz.İlçemizin tamamını ilgilendirecek 350 bin metre karelik yol cadde parke ve asfalt yapımı ihalesini gerçekleştirdik. Yaya kaldırımlarını ağaçlandırdık. Bazı caddelere istinat duvarları tesis ederek yağmur sularından koruduk. İlçemizin sağlıklı yaşanabilir duruma getirmek için temizliğe önem veriyoruz. Bugün Tekebaşı Mahallesi ana yolu ile Hadım sokağı yeniden düzenliyoruz. Asfalt dökümünü bitirdikten sonra hizmete açmış olacağız. Şimdiden yeni yolun Mahalle sakinlerimize ve tüm Samandağ halkına hayırlara vesile olmasını diliyorum. 
HBB SAMANDAĞ BELEDİYESİ ÇALIŞMALARI haberi 12 Haziran 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1905 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle