HBB VOLEYBOL TAKIMI LİGDEKİ ÇIKIŞINI SÜRDÜRDÜ

Türkiye Erkekler Voleybol İkinci Ligi B Grubu’nda mücadele eden Hatay Büyükşehir Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 6. hafta mücadelesinde Melikgazi Belediyespor’u 3-0 yendi.

HBB VOLEYBOL TAKIMI LİGDEKİ ÇIKIŞINI SÜRDÜRDÜ
15 Kasım Cumartesi günü Antakya Kapalı Spor Salonu’nda oynanan mücadelede Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Serdar Güven de takımı yalnız bırakmadı.Maça Sasha’nın etkili smaçları ve servisleri ile başlayan Hatay ekibi 1. teknik molaya 8-4 önde girdi. Teknik moladan sonra ekibimiz üst üste sayılar almaya devam edince rakip 2 mola hakkını da erken kullanmak zorunda kaldı.2. teknik molaya da 16-8 önde giren sporcularımız üstünlüğünü set sonuna kadar devam ettirdi ve 1. seti 25-16 önde bitirdi.1-0 İkinci sete 3-0’lık seri ile başlayan voleybolcularımız servis hatalarından rakibine sayı vermesine rağmen teknik molalara 8-7 ve 16-10 önde girmeyi başardı.
Uzun rallilere ve çekişmeli mücadeleye sahne olan ikinci seti temsilcimiz 25-18 kazandı ve setlerde 2-0 öne geçti.Üçüncü set yine ilk iki set gibi Hatay temsilcisinin baştan sona üstünlüğü ile geçti. Teknik molalara 8-1 ve 16-8 önde giren Hatay ekibi seti 25-10 maçı,da 3-0 kazandı.Maçtan sonra görüşlerini açıklayan Hatay Büyükşehir Belediyesi Erkek Voleybol Takımı Antrenörü Ahmet Çoban:”Takımımız her geçen gün daha iyiye gidiyor. Yeni oyuncularımızın takıma alışmasıyla performansımız daha da artacak.Geçen hafta Sivas deplasmanında bu hafta da evimizde galip geldik.Hatay halkı bu takıma güvensin ve biraz daha destek versin.Bu çocukların buna çok ihtiyacı var.Hedefimiz play-off oynamak ve bunu da başarabilecek güçteyiz.”dedi.