HEPAR GENEL BAŞKANI PAMUKOĞLU İSKENDERUN DA

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, ''Bugün kutladığımız bayramın ulusal egemenlik kısmı yok, o işgal edildi'' dedi.
HEPAR GENEL BAŞKANI PAMUKOĞLU İSKENDERUN DA
Pamukoğlu, Hatay'ın İskenderun ilçesinde anıt alanı önünde düzenlenen mitingde, ülkenin 150 yıl önce yaşanılanları tekrarladığını savundu.
     Pamukoğlu, şöyle dedi:
     ''Ordusu dağlarında eşkıya kovalıyordu bugün de aynı. Madenleri yabacılara satılıyordu bugün de aynı. Bankaları satılıyordu bugün de aynı. Avrupa Birliği denilen ülkeler o günde talimat veriyorlardı bugün de aynı. Hangi ulusal egemenlik, hangisi? Bugün kutladığımız bayramın ulusal egemenlik kısmı yok, o işgal edildi.''
     Pamukoğlu, partilerin seçim bildirgelerini eleştirerek, şunları kaydetti:
     ''Geceden sabaha seçim bildirgesi yazıyorlar. 'Onu vereceğim, şunu vereceğim' diye. Partiler doktrinleri ile vardır. İç ve dış politikası ile vardır. Gece yapılmaz. Şarapçı gibi. Şişe tamam, peynir tamam, o gün tamam. Şarapçılardan particilik olur mu?. Devlet bunlara teslim edilir mi? Bizim parti programımız var; biz bunları 2 yıl önce açıkladık. YÖK, RTÜK, baraj hepsi kaldırılacak. Dokunulmazlık kaldırılacak. AB ile programlar durdurulacak.
     Terör örgütü kuran ve liderlik yapanlar için idam geri getirilecek. HEPAR mutlaka Meclise girecektir. Partiye 1 milyona yakın müracaat var. İktidara geldiğimizde üç şeyin hesabını verecekler. Birincisi Irak'ta Süleymaniye'de Türk askerinin başına çuval geçirme hesabını bu hükümet ve o dönemin sıralı sorumlu generallerinden alacağım. İkincisi Mavi Marmara gemisinde yaşanan olayların hesabını da soracağım. Son olarak Habur rezilliğinin de hesabını soracağım.''
     Konuşmaların ardından HEPAR Hatay milletvekili adayları tanıtıldı.