Her Çocuğun Bir Aileye İhtiyacı Var

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Gönül Elçileri" programı MKÜ Atatürk Konferans Salonu'nda gerçekleşti.
Her Çocuğun Bir Aileye İhtiyacı Var
Konferansa,  Lekesiz' in eşi ,Zehra Lekesiz  Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder' in eşi Fatma Güder, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut aldatmaz  ile koruyucu aileler ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz, çocukların öncelikle ailesinin yanında olması gerektiğini belirtti. Aldatmaz, çocuklar için şartlar olumsuzlaştığında gönül elçisi ailelerin devreye girmeleri gerektiğinin altını çizdi. Bu duyarlılık ve özen gerektiren durumda Üniversite öğrencilerinin de gönül elçiliğini hakkıyla yapacağına olan inancını dile getirdi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Öğretmeni Ayşen Dirlik  çocukların sağlıklı gelişebilmeleri için kendilerini koruyacak, sevecek, destekleyecek, güven sağlayacak ve sosyal gereksinimlerini karşılayabilecek bir aile ortamına ihtiyaçları olduğunu söyledi.Konferansta söz alan koruyucu aileler ortak duygu ve düşüncelerini, çocuklar mutlu oldukça evlat hasretlerinin gittiği ve onlarla hayatı paylaşmanın sevincini, huzurunu, bereketini yaşadıklarını dile getirdiler. Aynı zamanda çocuklar mutlu oldukça kendilerinin daha fazla mutlu olduklarını ifade ettiler. Koruyucu ailelerden bazıları konuşmalarıyla salondakilere duygusal anlar yaşattı.
Program Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü uzmanları tarafından Koruyucu Aile ve Gönül Elçiliği şartlarının öğrencilere aktarılmasıyla sona erdi.