HESOB BAŞKANI TEKSÖZ: -

HESOB BAŞKANI TEKSÖZ: -''İLK KEZ İŞ YERİ AÇACAK OLANLARA HİBE OLARAK 27 BİN TL VERİLECEK''

HESOB BAŞKANI TEKSÖZ: -
Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, ilk kez iş yeri açacak olanlara hibe olarak 27 bin TL verileceğini söyledi.
     Teksöz, birlik binasında düzenlediği toplantıda, daha önce yüzde 8 olan faiz oranlarının ardından 6,5'a indirildiğini ve son olarak da yüzde 5'e düşürüldüğünü ifade etti.
     Bir yıldan fazla kullanılan krediler için faiz oranlarının yüzde 6'ya çekildiğini hatırlatan Teksöz, amaçlarının tüm kredi kullanımlarında rakamı bir yıllıkta olduğu gibi yüzde 5'e düşürmek olduğunu belirtti.
     Girişimcileri desteklemeyi amaçladıklarını ifade eden Teksöz, ''1 Ekim tarihinden itibaren yeni iş yeri açacak olan esnafa KOSGEB aracılığıyla destek verilecek. İlk kez iş yeri açacak olanlara hibe olarak 27 bin lira verilecek. İlk etapta 200 kişi için bir ödenek ayarlandı. Önümüzdeki günlerde bu sayısı çoğaltmak için girişimlerimiz devam ediyor. 5 bin TL'si kira, 10 bin TL'si malzeme ve teçhizat ile 12 bin TL'si ise eşit 12 ayda elektrik, su vergi giderleri gibi kalemler için verilecek para esnafımızın yüzünü güldürecek'' diye konuştu.
     Avrupa Birliği (AB) projeleriyle ilgili de bilgi veren Teksöz, bu kapsamda ''Sayacılık ve Modelistlik Kursu'' düzenleyeceklerini kaydetti.
     Kentte yapılan erkek ayakkabılarının artık kadın eliyle üretileceğini vurgulayan Teksöz, proje kapsamında ilk etapta 100 kadına 90 saati teorik olmak üzere 180 saat eğitim verileceğini söyledi.
     Teksöz, proje kapsamında kursa katılanlara günlük 8 Avro ödeneceğini de belirtti
HESOB BAŞKANI TEKSÖZ: - haberi 20 Eyl 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  64850 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle