HESOB BAŞKANI TEKSÖZ: ''ESKİ BİR ANTAKYA EVİNİ KENTİMİZE KAZANDIRACAĞIZ''

Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odası Birliği (HESOB) Başkanı Kadir Teksöz, eski bir Antakya evini kente kazandıracaklarını, bu kapsamda restorasyon çalışmalarının devam ettiğini belirtti.
HESOB BAŞKANI TEKSÖZ: ''ESKİ BİR ANTAKYA EVİNİ KENTİMİZE KAZANDIRACAĞIZ''
Teksöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kurtuluş Caddesi üzerinde yaklaşık 75 bin TL'ye aldıkları 5 odası ve bir mutfağı bulunan evde restorasyon çalışmalarında sona gelindiğini söyledi.
     Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın katkısıyla çizimi yapılan projeyle restorasyon işlemlerinin devam ettiğini ifade eden Teksöz, ''Kaderine terk edilmiş bir evi ayağa kaldırmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda eski Antakya evimizi aslına uygun bir şekilde yeniden düzenleyerek, burayı çeşitli kurslarımızın yapılacağı ve unutulmaya yüz tutmuş mesleklerle ilgili sergilere yer vereceğimiz güzel bir mekan haline getireceğiz. Bu sayede hem eski evimizi yıkılmaktan kurtaracağız hem de kent turizmine katkı sağlayacağız'' diye konuştu.
     Teksöz, restorasyon çalışmalarının yaklaşık bir aya kadar tamamlanarak eski Antakya evini hizmete açacaklarını belirtti.