HESOB'tan Vali Lekesiz'e Ziyaret

 Vali   Lekesiz, Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz ve yeni yönetim kurulu üyelerini  makamında kabul etti.
HESOB'tan Vali Lekesiz'e Ziyaret
Vali Lekesiz, yönetime yeni görevlerinin hayırlı olması dileğinde bulunarak, esnaf teşkilatının önemine değindi. Esnafın, toplumun adeta belkemiğini oluşturduğunu ifade eden Vali Lekesiz, “Toplumun sağlam durabilmesi için belkemiğinin sağlam olması lazım, hiçbir kaymaya maruz kalmaması lazım ki toplum güçlü durabilsin. Türkiye’nin gayri safi milli hasılası içerisinde, istihdamı ve üretimi içerisinde esnaf kesimimizin çok ayrı bir yeri var.” dedi Türkiye’de her yıl ortalama 800-900 bin arasında gencimizin iş gücü piyasasına dahil olduğunu yani her sene 800-900 bin gencimize yeni istihdam kapısı açılması gerektiğini vurgulayan Lekesiz,  “Ekonomide bir birimlik büyüme ortalama 120 bin insana istihdam kapısı açıyor. Demek ki Türkiye’nin her sene ortalama yüzde 5-6 civarında büyümesi gerekiyor ki iş gücü piyasasına dahil olan gençlerini istihdam etme imkanı bulabilsin. Türkiye’nin toplam istihdamında da esnafımız sessiz sedasız çok önemli rol oynuyor.  
 
Gerçekten de esnafımız ülkenin istihdamına, üretimine, vergi gelirlerine, ortalama değerlerinin toplumsal bütünlüğün devam edebilmesi için olmazsa olmaz diyebileceğimiz toplumun temel doğrularının gelecek kuşaklara aktarılmasına çok önemli katkı sunuyor. Esnafların bir araya gelerek yaptığı sohbetler toplumun değerlerini kuşaktan kuşağa aktarır. Nasıl ki bir kültür mirası yüzyıllar, binyıllar içerisinde oluşan bir birikimin yansımasının ötesinde insan ömrü ile taşınmayacak birikimi, insani tecrübeleri gelecek kuşaklara aktarmada çok önemli bir rol oynuyorsa esnafımız da gerçekten bir insanın ömrüyle gelecek kuşaklara aktarılması zor olan insani tecrübeleri çarşılarda kuşaktan kuşağa aktarır ve o toplumsal bütünlüğün canlı, diri olmasında çok ama çok önemli rol oynar. Birlikte beraberlikte çok önemli rol oynar. Yardımlaşma, dayanışma duygusunun güçlenmesinde rol oynar. İlimizde baktığımızda da Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği bu anlamda ayrı bir önem taşır.” şeklinde konuştu. HESOB Başkanı Teksöz de kabulden dolayı Vali Lekesiz'e teşekkür ederek, yeni yönetimi tanıttı.

 

HESOB'tan Vali Lekesiz'e Ziyaret haberi 15 Mayıs 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  17780 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle