HGC OSMANİYEDE İFTARA KATILDI

HGC Başkanı Ahmet Yetişen,Akdeniz Gazeteciler Federasyon Vekili Olarak, Osmaniye Aktif Gazeteciler Cemiyeti  İftar yemeğine Katıldı.

HGC OSMANİYEDE İFTARA KATILDI

İftara , HGC üyesi İskenderunlu gazeteciler, A.Rezzak Nazlı ve Sabriye Sönmez de katıldı. “Tek dilekçe ile gazete çıkarma devri bitecek”Osmaniye Aktif Gazeteciler Cemiyeti, Hataylı meslektaşlarını konuk ettiği iftarda gazeteciler kaynaşma imkanı bulurken, yaşanan sorunlar ve çözüm süreci konuşuldu.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti üyelerini şehir merkezinde karşılayan OAGC Başkanı Ali Cihangir, Osmaniye Valilik Basın Müdürü Osman Turunç’un da katıldığı yemekli buluşmada yaptığı konuşmada şu bilgileri paylaştı:“Osmaniye Aktif Gazeteciler Cemiyeti olarak Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Vekili Ahmet Yetişen ve HGC üyelerini ağılamaktan onur duyduk, kendilerine hoş geldiniz diyorum. Bizim de üye olduğumuz ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ve konfederasyonumuz nezdinde Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ile mesleki sorunların giderilmesi amaçlı çalışmalar sürdürüyoruz. SARI BASIN KARTI ALIN Günümüzde mesleğimizin en önemli sorunu haline gelen bir dilekçeyle gazete çıkarma furyasına son vermek üzere yaptırımlar gelecek. Bu anlamda mesleği gerçek anlamda yapan tüm meslektaşlarımızı sarı basın kartı almaya davet ediyorum. Gelecekte sarı basın kartı sahibi olan gazetelere öncelik verilecek haklar olacak.  Federasyon Başkanımızın bulunduğu Antalya’da sarı basın kartı sahibi 276 gazeteci bulunurken Osmaniye veya Hatay’da bu rakamın 50-60 civarında olması yetersizdir.  Her isteyen bir dilekçe ile gazete sahibi olunca mesleğin kalitesi düşmekte ve mesleği gerçek anlamda yapanlar bu durumdan çok zarar görmektedir.” CEMİYETLERİN BİRLEŞMESİ  Osmaniyeli gazeteciler ayrıca Hatay’da olduğu gibi Osmaniye’de de gazetecilik mesleğini yapanların bağlı oldukları cemiyet sayısına da dikkat çekerek, “İlimizde 4 ayrı cemiyet var. Bu ayrışmanın kimseye bir faydası olmuyor. Ortak kararlar alamıyoruz.. Birleşme gündeme geliyor ama birleşemiyoruz. Ancak bundan sonra Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğünce tek bir oda çatısı altında birleşme nin zorunlu olacağı söyleniyor. Bu odaya üye olmayanlar gazete çıkaramayacak.” Dediler. HATAY-OSMANİYE DOSTLUĞU

Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Vekili Ahmet Yetişen de yaptığı konuşmada, “Federasyon üyemiz Ali Cihangir Başkan önemli konulara değindi. Mesleğimizde kaliteyi yükseltmek için sarı basın kartı alma çağrısına ben de katılıyorum. Hepimizin ortak sorunu olan bayramlık veya seçim dönemi gazetelerin önüne geçmek amacıyla önemli çalışmalarımız var. Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü ile ortak çalışarak bu sorunun üstesinden geleceğiz.”  diyerek Federasyon Genel Başkanı Mevlüt Yeni’nin selamını iletti ve ev sahipliğinden dolayı Osmaniyeli gazetecilere teşekkür etti.

HGC OSMANİYEDE İFTARA KATILDI haberi 22 Temmuz 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  77220 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle