HGC'DEN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) yerel gazete temsilcilerine Basın İlan Kurumu'nun kentte faaliyet göstermesinden dolayı yapılması gereken değişiklikler hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.
HGC'DEN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
 HGC Başkanı Ahmet Yetişen cemiyet binasında düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Basın İlan Kurumu'nun göreve başlaması ile yerel gazetelerin uyması gereken kurallar hakkında üyeleri bilgilendirmek istediklerini söyledi.
  
     Basın İlan Kurumu'nun ilan alan gazetelerden istediği bazı şartların yerine getirilmesi için 18 ay bekleme süresi olduğunu belirten Yetişen, üyelerin şimdiden bu düzenlemeleri yapıp, mağdur duruma düşmemeleri konusunda uyardı.
     Yetişen, bu dönemden sonra ilan alan gazetelerin en az 7 sigortalı çalışan beyan etmesi gerektiğini hatırlatarak, eksiklikleri olan üyelerin bir an evvel şartları yerine getirmesi için yapılması gerekenler hakkında bilgilendirdiklerini ifade etti.
     HGC Yönetim Kurulu üyesi ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti İl Temsilcisi Üyesi Mithat Kalaycıoğlu da üye gazete temsilcilerini teknik konularda yapmaları gereken değişiklikler hakkında bilgilendirdi.

     Kalaycıoğlu, ilan veren gazetelerin Basın İlan Kurumu'nun verdiği şifrelerle internet ortamında gazetelerin teknik bilgilerini güncellemeleri gerektiğini belirterek, kurumun istediği şartların yerine getirilmesinin önemli bir durum olduğunu söyledi.