HOBİ OLARAK BAŞLADI ŞİMDİ SİPARİŞLERE YETİŞEMİYOR

HOBİ OLARAK BAŞLADI!  ŞİMDİ SİPARİŞLERE YETİŞEMİYOR..! Dinç; “Bayanlarımız sadece evde oturmasınlar, sosyalleşip çalışsınlar”

HOBİ OLARAK BAŞLADI ŞİMDİ SİPARİŞLERE YETİŞEMİYOR
Dört yıl önce başladığı boyama ve tasarım işinde,  iyi bir ivme yakalayan ev hanımı Selvi Dinç, hobi olarak başladığı el işinde sipariş almaya başladı. Her geçen gün kendini geliştirerek ve bu konu konuda kurslara giden Dinç, şimdilerde siparişlere yetişemiyor. Yıllarca hobisini devam ettirdiğini, Halk Eğitim Merkezlerine giderek boyama ve tasarım ile ilgili alıması gereken tüm kursaları aldığını ve bu işi en iyi şekilde yapmak için büyük çabalar sarf ettiğini ifade eden Dinç, ev ekonomisine de ciddi anlamda katkılar sağlıyor. Sosyal medya üzerinden yaptığı işleri tanıttığını ve daha sonra arkadaşlarının da ısrarıyla çeşitli boyama ve tasarım işleri ile ilgili siparişler almaya başladığının altını çizen örnek ev hanımı Selvi Dinç; “Ben bu işi severek yapıyorum.
Evde boş boş oturacağıma bu gibi işlerle uğraşmak hoşuma gidiyor. Arakadaşlarımın ısrarı ile bazı yerlerden sipariş almaya başladım. Hobi olarak başladığım el işinden, evime ekonomik yönden katkı sağlamak bana mutluluk veriyor. Bu konuda desteklerini esirgemeyen başta eşim olmak üzere tüm dost ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” Dedi. Türkiye’nin hemen her yerinde sipariş aldığını söyleyen Dinç, yurtdışından bile sipariş aldığını da sözlerine ekledi. Finansman bulması durumunda bu işi daha da genişleteceğini ve ev hanımlarını bu anlamda eğitebilecieğini dile getiren Selvi Dinç ev hanımlarına da seslendi; “Bayanlarımız sadece evde oturmasınlar sosyalleşip çalışsınlar. Ev ekonomisine katkı sağlasınlar”dedi. Tepsi, baharatlık, ahşap, sehpa, çiçeklik, ayna, çeşni bülbül ve buna bezner çok sayıda ev eşyası üzerinde çalışmalar yapan Selvi Dinç, bu iş üzerinde yoğunlaşacağını , azim ve kararlılıkla bu işi her geçen gün ileriye taşıyacağını söyledi.
İzzet NAZLI
Hatay Söz Gazetesi- Muhabir
0536 274 97 72