HOTODER DEN EV ZİYARETLERİ

HATODER Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve Genel Sekreter Esen Vural ile birlikte Antakya merkeze bağlı Serinyol beldesi, Derince köyünde oturan hasta ve hasta ailelerine bir dizi ev ziyaretleri gerçekleştirdi.

HOTODER DEN EV ZİYARETLERİ

 Gerçekleşen ev ziyaretlerinde konuşma yapan Hatoder Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu, şunlara değindi. Özellikle 2013 yılı Aralık ayı içersinde kısa adı DOĞAKA olan ‘’Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansına’’ sunmuş olduğumuz doğrudan faaliyet desteği projesi kapsamında hastalarımız için ilimiz genelinde bir araştırma raporu yapılmasını planlayarak bu yola çıkmış bulunmaktayız, projemizin adı ‘’Hatay İli Talasemi ve Orak Hücre Anemisi Araştırma Raporu’’ projesidir. Proje kapsamında Hatay ili genelinde talasemi ve orak hücre anemi hastası kişilere ulaşarak onlara yönelik hazırlanan bazı anket sorularını yöneltmek ve bu kişilerin hayatta yaşadıkları ve karşılaştıkları sosyal, ekonomik, eğitim, istihdam edilebilirlik, çalışabilecekleri iş alanlarının belirlenmesi, sosyal hakları ve güvenceleri, hastaların tedavi şemaları, tedavi merkezleri, genel ruh durumları, genel hastalık profilleri başta olmak üzere bu çalışmaları yaparak projenin hedefine ulaşması için sizlerin görüş ve isteklerini almak için buradayız, dedi. Proje çalışmaları kapsamında evlerinde ziyaret ettikleri Vural, Sağaltıcı, Bağdatlıoğlu, Ölçer ve Bal aileleri ise ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek şunlara değindiler;Sizin bu azim ve kararlı çalışmalarınız hem mevcutta ki hastaların sorunlarına çözüm bulmak hem de yeni hasta bebek doğumlarının önlenmesi için oldukça önemlidir. Bizler çalışmalarınızda bir dernekten beklenenden çok fazlasını ortaya koyduğunuzu yakinen takip etmekteyiz, bizler bunları gördükçe gelecek günlere hasta ve hasta aileleri olarak daha güvenle bakıyor ve desteklerinizin eksilmeden her geçen gün devam edeceğine inanıyoruz. İlimizde birçok ailenin derdine çözüm bulmak için zaman harcayan, çaba gösteren, onların yanında olmak adına fedakârlık yapan, güzel çalışmalar  ortaya koyarak gece, gündüz demeden hizmet aşkı olan, bizlerin derdini kendinize dert etmiş olduğunuz özverili çalışmanızdan dolayı başta şahsınızı, yönetim kurulu üyelerinizi, devlet kamu kurum ve kuruluşlarını, bizleri unutmayan kişilere de ayrıca teşekkür ederek, kendilerine yönelik hazırlanan anket sorularını ise büyük bir titizlikle cevapladılar.

HOTODER DEN EV ZİYARETLERİ haberi 12 Mart 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  18025 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle