HÜKÜMET EMEKLİLERİ TORBAYA SIĞDIRAMADI

 - Türk Emekli-Sen, Birleşik Emekliler Derneği Hatay Şube Başkanı Aysel Horoz, hükümetin emeklileri torbaya sığdıramadığını belirtti.
HÜKÜMET EMEKLİLERİ TORBAYA SIĞDIRAMADI
   Horoz, yazalı açıklamasında, Torba Yasa'da herkesime yönelik popülist düzenlemeler olduğunu, özellikle açlık ve yoksullukla pençeleşen emeklilerin hayati sorunları yine unutulduğunu öne sürdü.
     Emekliye, işçiye, memura maaş artışı yaparken kaynak olmadığını belirten hükümetin çıkardığı af kanunu ile milyarlarca liralık alacağından vaz geçtiğini belirten Horoz, şöyle devam etti:
     ''Torba yasa gereksiz düzenlemelerle dolduruldu ama ne intibak yasası, ne refah payı, ne emekli maaşlarına yapıldığı söylenen zamlar, ne de banka promosyonlarından emeklilere de pay verilmesi konusuna torbada yer kalmadı.
     Seçim öncesinde herkesime göz kırpmak ve oy avcılığı yapmak için, torba kanuna ne bulduysa dolduranlar, emeklilerin yıllardır beklediği intibak yasasını yine başka bahara bırakarak; emeğe ve emekliye verdiği değeri de ortaya koydu. Hükümet emeklileri torbaya sığdıramadı. Torba kanunda da kendilerini unutanlara karşı emeklilerin duyduğu öfke, kara delik gibi bu iktidarı yutacaktır.''