HYUNDAI ASSAN GENEL MÜDÜRÜ KARAARSLAN GELECEKTEN UMUTLU

 Hyundai Assan Genel Müdürü Ümit Karaarslan, 2015 yılına kadar dünyada otomobil üreten üç büyük şirketten biri olacaklarını belirterek, ''İzmit'teki tesislerimizde bu yıl üreteceğimiz 90 bin aracın yüzde 70'ini ihraç edeceğiz'' dedi.
HYUNDAI ASSAN GENEL MÜDÜRÜ KARAARSLAN GELECEKTEN UMUTLU
  Karaarslan, Hyundai Assan Başkanı ve CEO'su Won Shin Chang ile Hatay'daki bayilerini ziyaretinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'ye önemli yatırımlar yaptıklarını, bu sayede istihdama da katkıda bulunduklarını bildirdi.
     İzmit'te bulunan fabrikalarının yıllık 100 bin adet araç üretme kapasitesine sahip olduğunu belirten Karaarslan, bu yıl üretecekleri 90 bin aracın yüzde 70'ini ihraç edeceklerini belirtti.
 

     Bu yıl 55 bin araç satmayı hedeflediklerini ifade eden Karaarslan, ''Türkiye'deki araç satışlarımızın yüzde 65'ini İzmit'teki fabrikadan sağlıyoruz. Hyundai dünyada çok fazla tercih edilen araç markalarından biridir. 2015 yılına kadar dünyada otomobil üreten üç büyük şirketten biri olacağız'' diye konuştu.
     Hyundai'nin en çok önem verdiği özelliklerinden birinin müşteri memnuniyeti olduğunu kaydeden Karaarslan, 2013'te Türkiye'de müşteri memnuniyetinde birinci otomotiv şirketi olacaklarını, çalışmalarını bu hedef doğrultusunda sürdürdüklerini söyledi.