İl Genel Meclisi Kasıl ayı ilk toplantısını yaptı

İl Genel Meclisi 2012 yılı Kasım ayı ilk toplantısını  İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Gülen Başkanlığı’nda gerçekleştirdi.

İl Genel Meclisi Kasıl ayı ilk toplantısını yaptı

Meclis yapılan yoklamanın ardından gündemde yer alan maddelerin görüşülmesi ile devam etti.

Meclis İl Özel İdaresinin 2013 yılına ait performans planının görüşülerek karara bağlanması konusunu ve İl Özel İdaresi Kanununun 10. Maddesi (b) bendi uyarınca İl Özel İdaresi’nin 2012 Mali yılı ve izleyen 2014 ve 2015 yıllarına ait bütçesi konusunu görüşülmek üzere Plan ve bütçe komisyonuna havale etti.

Meclis genel kuruluna her iki madde hakkında bilgi veren Hatay İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muhittin Şahin, 2013 Bütçe Taslağına göre tahmini gelir ve giderin 76 milyon Tl olduğunu dile getirdi.

Toplantıda ayrıca Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Taşkın ilimize yapılması planlanan spor tesisleri hakkında kısa bir bilgilendirmede bulundu.

Daha sonra Hatay Valiliği tarafından mecliste görüşülmek üzere gönderilen yazıda hazine arazileri ile şahıs arazileri arasında yapılması planlanan takas ile ilgili yetki verilmesi konusu meclisin oy birliği ile kabul edildi.

Konu hakkında görüşlerini dile getiren Hatay İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muhittin Şahin, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda ele alınacak olan Büyük Şehir Belediyesi ve İl Özel İdarelerinin kapatılması konusunun kesinleşmeden meclisin yetki vermesini, işlerin hızlandırılmasını istedi.

İl Genel Meclisi son olarak mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Antakya İlçesi Gazipaşa Mahallesi Oğuzlar Caddesi 3. Mıntıkada bulunan 547 parsel üzerinde 20 odalı 2 katlı eski Antakya evinin Halk Eğitim hizmetlerinde kullanılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilmesi konusu İl Genel Meclisi üyelerinin oy birliği kararı ile kabul edildi.