İl Genel Meclisi toplandı.

İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Gülen başkanlığında İl Özel İdaresi salonunda yapılan toplantıda, TEDAŞ Hatay İl Müdürülüğü ile İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği arasında ildeki merkez ve ilçe köylerine ait aydınlatma tesisleri abone bağlantı anlaşmalarının yapılıp yapılmaması konusu, Plan ve Bütçe ile Köy Altyapıları Komisyonuna havale edildi.
İl Genel Meclisi toplandı.
 Kentte son günlerde yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle söz alan TEDAŞ İl Müdürü İlhan Karabulut, yaşanan kar yağışı ve arkasından gelen yağışlar sonucu enerji sağlayan anahat direklerin devrilmesiyle sıkıntı yaşandığını söyledi.
     Kar yağışının yaşandığı gün ve ertesi gününde kapanan yollar nedeniyle yıkılan direklerin tespitinin yapılamadığını anlatan Karabulut, elektriklerin verilmesi için yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade etti.
     Karabulut, il genelinde elektrik olduğunu, ancak anahat direklerinin devrildiği yerleri halen devreye alamadıklarını bildirerek, ''Tali hatlardan elektrik veriliyor. Tabii bu durum bazen elektrik kesintilerinin yaşanmasına neden oluyor. Anahatlarımız en geç pazar gününe kadar devreye girmiş olacak'' dedi.
     Elektrik kesintileriyle ilgili bilen bilmeyen herkesin yorum yaptığına değinen Karabulut, şöyle konuştu:
     ''Biz arazi tespitlerimizi yaptık ve sonucunda şunu tespit ettik. Yıkılan eski ve yeni hatlarımız var. Türkiye'de elektrik projeleri rakımdan yüksekliğe göre 5 bölgeye ayrılmış ve buna göre çalışma yapılmaktadır. Ayrıntılı incelemelerimiz devam ediyor. Noktasal olarak bazı hatalı işlemler çıkabilir. Yaklaşık 10 gündür önümüzdeki bir yangını nasıl söndürebiliriz diye koşturmaktan kimseye cevap veremedik''
     Karabulut, dünyada iklim şartlarının değişmeye başladığını ve bundan sonraki yıllarda bu tür kış şartlarının yaşanabileceğinin göz önüne alınarak hareket edilmesi gerektiğini kaydetti.
İl Genel Meclisi toplandı. haberi 03 Şubat 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  229370 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle