İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Yapıldı.


İl İdare Şube Başkanları Toplantısı,  Vali Lekesiz’in başkanlığında  Narin Otel’de yapıldı.
İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Yapıldı.

Hatay PTT Başmüdürlüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç ve İl İdare Şube Başkanları katıldı. 

Toplantıda; Vali Yardımcısı Kadim Doğan, ‘Doğalgaz Faaliyet Raporu’, Hatay PTT Başmüdürü Şükrü Dursun HGS (Hızlı Geçiş Sistem) kartlarının Hatay PTT şubelerinden temini, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Aydın Tüfekçi ‘Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı’, İl Kültür ve Turizm Müdürü Yavuz Açıkbaş ‘Hatay İl Turizm Stratejisi ve Eylem Planı, Hatay Hatay Halk Sağlığı Müdürü Sebahattin Yılmaz da ‘Talasemi ile Mücadele’ konusunda sunum gerçekleştirdi.
 
Özellikle ülkemizin de yer aldığı Akdeniz kuşağında yaygın olarak görülen talasemi hastalığını yok etmek ve hasta bebek doğumlarını sıfırlamak amacıyla ilimizde yürütülen çalışmalara değinen Hatay Halk Sağlığı Müdürü Sebahattin Yılmaz, hastalığa kamuoyunun dikkatini çekmek ve farkındalık oluşturmak için ‘Önce Kan Testi Sonra Nikah’ sloganı ile hazırlanan klibi katılımcılarla paylaştı. 
Oldukça hareketli şarkısı ve şarkının sözleri ile dikkat çeken klipte; ‘Sevmek sevilmek güzeldir, aile kurmak herkesin hakkı, fakat önce sağlık, çiftler sevmiş evlenmiş peki ya doğacak masum çocuklar? Talasemiyi yok et, önce kan testi sonra nikah.’ sözleri ile talasemili çocuk doğumunu sıfırlamak için evlilik öncesi kan testi yaptırmanın önemine dikkat çekiliyor.