İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, seferberlik anlayışı içerisinde vatandaşlara en iyi hizmeti sunmaya çalıştıklarını belirtti.
İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI
 Lekesiz, Kültür Merkezi'nde düzenlenen '7İl İdare Şube Başkanları Toplantısı''nda yaptığı konuşmada, başarılı bir yılı geride bıraktıklarını söyledi.
     Eğitimden sağlığa her alanda hummalı bir şekilde çalışmaların devam ettiğini ifade eden Lekesiz, köyü, beldesi ve ilçesiyle kentin bir şantiye görünümünde olduğunu kaydetti.
     İnsanın mutluluğunu esas aldıklarını ve bu kapsamda çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Lekesiz, ''Seferberlik anlayışı içerisinde vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Tarihi ve doğal güzellikleriyle önemli bir yer olan kentimizde başarı çıtasını daha da yükseklere taşımak için koordineli bir şekilde mücadele ediyoruz'' diye konuştu.
     Lekesiz, katılımlı, hesap verilebilir, saydam bir yönetim anlayışıyla kentin kalkınması, daha iyi noktalara gelebilmesi için el birliğiyle çalışılması gerektiğini söyledi.
     Toplantıda İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç da, geçen yıl yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
    
     -SUÇLARIN AYDINLATILMASINDA ARTIŞ -
    
     Bin 654'ü il merkezinde olmak üzere toplam 3 bin 473 personelle vatandaşın huzur ve güvenliğinin tesisi için çaba gösterdiklerini vurgulayan Kılıç, kentte 2009 yılında 10 bin 35, geçtiğimiz yıl da 16 bin 348 asayiş olayının meydana geldiğini söyledi.
     Suçların aydınlatılmasında geçtiğimiz yıl bir önceki yıla göre yüzde 56,50 artış sağlandığını ifade eden Kılıç, şöyle devam etti:
     ''Geçen yıl kentimizde 21 cinayet, 17 öldürmeye teşebbüs olayı meydana gelmiş ve bunların tamamı aydınlatıldı. 2010 yılında 638 intihara teşebbüs, 770 kayıp şahıs olayı yaşanmış ve kayıplardan 39'unun aranmasına devam edilmektedir. İl genelinde 2 bin 657 kasten yaralama olayı meydana geldi. KOM şubesi tarafından geçen yıl 2 bin 320 operasyon gerçekleştirildi. Suç ve suçlularla mücadelede daha önceki yıllarda olduğu gibi bu senede kararlılıkla mücadele edeceğiz''
     Kentte 2009 yılında 37, geçen yıl ise 19 ölümü kaza meydana geldiğini belirten Kılıç, toplam trafik kazalarında yüzde 11,24'lük artış olduğunu söyledi.
     Suç ve suçlularla mücadelenin yanı sıra yürüttükleri 18 sosyal sorumluluk projesiyle de vatandaşlarla işbirliği içerisinde olduklarını kaydeden Kılıç, okul önlerinde de öğrencilerin güvenli bir şekilde eğitimine devam etmesini sağlamak amacıyla 23 ekip ve 123 personelle ''Güvenli Okul-Güvenli Eğitim'' uygulamasını yürüttüklerini ifade etti.
     Kılıç, yılda çalışmalarının artarak devam edeceğini, vatandaşlarla işbirliği içerisinde kentin huzur ve güveninin tesisi için etkili bir çalışma yürüteceklerini söyledi.
     Toplantıya, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, kurum müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ile muhtarlar katıldı.