İŞ SANAT SPOR DÜNYASININ ZİRVESİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Kariyer ve Girişimcilik Topluluğu (KAGİT) tarafından bu yıl II.’si düzenlenen “Ulusal Kariyer ve Girişimcilik Zirvesi” iş, sanat ve spor dünyasındaki kişileri öğrencilerle buluşturuyor.
İŞ SANAT SPOR DÜNYASININ ZİRVESİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
Gerçekleşecek olan programda Dünya Bilardo şampiyonu Semih Saygıner’den Posta Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Coşkundeniz’e, İndeks Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik’ten, Manken ve Sunucu Simge Tertemiz’e kadar kamuoyunun yakından tanıdığı isimler yer alıyor.“II. Ulusal Kariyer ve Girişimcilik Zirvesi”nin ilk gününde İndeks Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, Daikin Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Tuna Gülenç, Dünya Bilardo Şampiyonu Semih Saygıner ve KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Gülden Türktan deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Antakya Belediye Başkan Vekili Serdar Güven ve akademik personelin yanı sıra çok sayıda öğrencinin katıldığı programın açılış konuşmasını Kariyer ve Girişimcilik Topluluğu (KAGİT) Başkanı Birtan Şahin yaptı. Şahin konuşmasında, “İş dünyasında önemli yeri olan iş adamlarını üniversitemizde ağırlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Güçlükler başarının değerini arttıran süslerdir. Üç yıl önce KAGİT olarak çıktığımız bu yolda birçok kişi bize yaşadınız yer köy, davetinize kimse gelmez demişti. O anki başarı ve umut azmimiz şu anki bulunduğumuz konumun kaynağıdır” ifadelerini kullandı.
 
MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ise “ Türkiye için gençler için rol model olabilecek kariyer ve girişim geliştirmiş kişiler  Gençlerin geleceğimiz için taşıdığı önemden de bahseden Rektör Güder: “ Bizler açısından en önemli değer siz gençlersiniz. Biz sizleri yetiştirip geleceğe aktarabilirsek görevimizi hakkıyla yapmış olabileceğimizi düşünüyorum” dedi.Konuşmacı olarak katıldığı programda “Genç Türkiye ve Girişimcilik”, “Genç Türkiye ve Teknoloji” adlı iki farklı sunum yapan İndeks Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, internetin ve teknolojinin günümüz dünyasında insan hayatının vazgeçilmez bir unsuru haline geldiğini söyledi. II. Ulusal Kariyer ve Girişimcilik Zirvesi”nde Dünya Bilardo şampiyonu Semih Saygıner de tecrübelerini ve başarının ipuçlarını öğrencilere aktardı. Şampiyonluğa çok büyük özveriyle ulaştığını ifade eden Saygıner, başarının sadece bir yetenek işi olmadığını vurguladı. Yurtdışındaki müsabakalara katılmak için para biriktirmek zorunda kaldığını belirten Saygıner, aynı zamanda Türkiye’de bilardo federasyonunun olmadığı yıllarda birçok şeyi kendi çabasıyla yapmak zorunda kaldığını söyledi. Türkiye’de karşısına çıkarılan olumsuzluklara rağmen içindeki kazanma hırsı ve girişimcilik sayesinde zirveye çıktığını ifade eden Saygıner: “Beni sadece bilardoda başarıya ulaşmış birisi olarak görmeyin. Ben hayatta farklı alanlarda da kendimi geliştirdim. Yabancı dil öğrendim. Ses eğitimi aldım. Yeri geldiği zaman şarkı da söylüyorum.” dedi. Bilardoyu kazandığı başarılar ve verdiği mücadeleler sonucunda kahve köşelerinden çıkarttığını da dile getiren Semih Saygıner, öğrencilere hiçbir şeyi gözlerinde büyütmemeleri tavsiyesinde bulundu. Dünya Bilardo şampiyonu Semih Saygıner, öğrencilerin keyifli dakikalar geçirdiği konuşmasında yaptığı esprilerle salondakileri kahkahaya boğdu.