İŞADAMLARINA İŞ SEMİNERİ

Ekonomi Profesörü Hürriyet Gazetesi Yazarı Prof. Dr. Şükrü Kızılot, Hatay Genç İşadamları Derneği’nin (HAGİAD) davetlisi olarak Savon Otelde biraraya geldi. 
İŞADAMLARINA İŞ SEMİNERİ
HAGİAD Buluşturuyor” söyleşisinin 1. buluşmasında işadamlarına hitaben bir konuşma yapan HAGİAD Başkanı Aydın Toksöz, “Sosyal anlamda yaşanan huzursuzluklar ekonomik boyutunu da beraber getirince Suriye vatandaşlarının Antakya bankalarına akıttığı milyonlarca dolar ülkemizde başka şehirlere kaydı, bunun bir adım ötesine baktığımızda ise Mısır’a, Lübnan’a, Dubai’ye ve AB ülkelerine dahi kaydırıldı. Alternatif ihracat ve nakliye yolları bulduk, bunlara alıştık ve bunlarla yaşar olduk. Bir yerden kaybeden bir yerden kazana olmaya çalıştık ama aslında kazanan görünmemesine rağmen ülkemizden giden yardımları satanların kazanan olduğunu duyduk. Sonuçta kaybeden bizdik” dedi.Prof.
Dr. Şükrü Kızılot’da Vergide ve TTK’da son değişiklikler ve yeni gelir vergisi tasarısı ile ilgili verdiği seminerde: “2013’te 286 bin TL temettü ve kar payına vergi yok. 2013 yılında kar dağıtımı veya temettü dağıtımı halinde 286.000 TL’ye kadar ödenecek gelir vergisi çıkmıyor. Faiz, fon, H. bonosu, devlet tahvili, fon, borsa döviz tevdi hesabı Gerçek kişilerin 2013 yılında elde edecekleri bu tür gelirle tutarı ne olursa olsun beyana tabi değil. 2023 yılına girerken vergiler, harçlar ve cezalarla ilgili önemli artışlar oldu. TTK değişti, şimdi top işverenlerde. Yeni gelir vergisi yasa taslağı hazırlandı çok önemli düzenlemeler var. Emlak vergisi 2013 yılında yüzde 7,8 oranında arttı. Emeklilere bir konutları olması ve brüt 200 m2’yi aşmamak koşuyla 2013’de emlak vergisi yok” dedi.Ekonomi Profesörü Prof. Dr. Şükrü Kızılot’un seminerine, Hatay Vali Yardımcısı Kadim Doğan, Antakya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çaparali, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ve HAGİAD Üyeleri katıldı.
İŞADAMLARINA İŞ SEMİNERİ haberi 09 Şubat 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  117220 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle