İSDEMİR 41 YILINI KUTLADI

 İskenderun Demirçelik A.Ş (İSDEMİR), 41. yılını düzenlenen törenle kutladı.
İSDEMİR 41 YILINI KUTLADI
İSDEMİR Genel Müdürü İsmail Akçakmak, İSDEMİR Konferans Salonu'nda düzenlenen kutlama töreninde yaptığı konuşmada, İSDEMİR ile birlikte bölgenin kaderinin de değiştiğini belirtti.
     İSDEMİR'in 3 Ekim 1970 tarihinde kurulduğunu hatırlatan Akçakmak, ''Geride aradan 41 yıl içinde dünya şirketleri arasına girdik. İskenderun'da yeni istihdam alanları oluşturuldu. Yeni fabrikalar kuruldu. Kurulmaya da devam ediyor edecek'' dedi.
     Sürekli gelişen bir dünya şirketi olmaya devam edeceklerini belirten Akçakmak, şunları söyledi:
     ''Aradan geçen 41 yılda çeliğe imzamızı attık. İSDEMİR ilk kurulduğunda inşaat demiri üretiyordu. Özelleşmeyle birlikte yassı mamül üretimine başladı. Şu ana kadar iyileştirme ve modernizasyon çalışmalarına 3 milyar dolar yatırım yapıldı. 40 ana proje ile çalışmalarımız sürüyor. Her zaman dünya şirketi olacağız dedik. Şu an sıvı çelik üretimimiz 5,3 milyon ton oldu. Üretirken çevreye zarar vermedik. Her zaman en yeni teknolojileri kullandık. Parası olan herkes fabrika kurar ama biz önce insan dedik, iş güvenliğini en ön safhaya koyduk. En değerli varlığımız çalışanlarımızdır. Çevre yatırımlarını yasalar için değil yaşayanlar için yaptık. Kriz döneminde işçi çıkarmadık. Marka kolay olunmuyor. Şu an Türkiye'nin çelik üretiminin üçte biri bu bölgede gerçekleştiriliyor. İskenderun Körfezi çelik merkezi oluyor.''

     Çelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Cengiz Gül ise sendikanın geçmişte bir ilke imza attığını hatırlatarak, özelleştirmelere karşı durulan bir dönemde İSDEMİR'in özelleştirilmesinden yana tavır koyduklarını anımsattı.
     Kriz döneminde büyük fedakarlıklar yaptıklarını belirten Gül, ''Çalışanı mutlu olmayan bir iş yerinin başarılı olması mümkün değildir. İSDEMİR'in büyümesine paralel çalışanın da refah seviyesinin büyümesi bizi memnun etti'' diye konuştu.
     Törenin ardından iş yeri bahçesinde halat çekme yarışması yapıldı, 20 yılını dolduran çalışanlara hediye verildi.
     Kutlama törenine çalışanlar ile Çelik-İş Sendikası yöneticileri katıldı.
İSDEMİR 41 YILINI KUTLADI haberi 04 Ekim 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  141030 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle