İSDEMİR DE GREV KAÇINILMAZ

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, İskenderun Demir ve Çelik Fabrikaları’nda (İSDEMİR) görüşmelerin zor olacağını, grev kararının kaçınılmaz olduğunu açıkladı.
İSDEMİR DE GREV KAÇINILMAZ
Örgütlü oldukları İskenderun Demir ve Çelik’te sakal bırakma eylemine başladıklarını anlatan Genel Başkan Cengiz Gül, sözlerine şöyle devam etti: “Orada grev kararı aldık. Zor bir sözleşme olacak. Bunlar KARDEMİR, İSDEMİR, ERDEMİR topraktan çelik üreten fabrikalar. Bunlar Türkiye’nin gözbebeği, yıldızları. Hem fabrikalarımızı düşüneceğiz hem de burada emek veren ter döken, bu karlılıktan pay isteyen arkadaşlarımızı dengede tutmak gerekiyor. İSDEMİR’de yavaş yavaş şubemiz yemekhanelerde ve işyerlerinde işçi arkadaşlarımıza bilgi  veriyor. Biz de bu yürüyüşlerden, bilgilendirmelerin sonunda benimde katılacağım son mitinge kadar uzlaşma olmazsa grev tarihi açıklayacağımız büyük bir miting yapacağız. İSDEMİR TİS’i zor bir sözleşme. İSDEMİR’de grev olabilir, çünkü orada sıkıntılı bir dönem yaşandı. İSDEMİR’de sağlık nedenleri ile farklı  nedenlerle teşvik gibi sorunlar gündeme geldi TİS öncesi. Bunların TİS sonrasına ötelendiğini duyduk. Bunlar bizim için bu TİS’de önemli değerler." Ücret ve tüm bunlar uzlaşma ile sağlanmazsa İSDEMİR’de grevin kaçınılmaz olduğunu belirten Gül, şöyle konuştu:
 
 
 "Çelik-İş Sendikası, hiç kimse kolaycılığa düşmesin. Biz İSDEMİR’de ücretler iyi  onun için burada işçi ücretlerin farkında diye greve gitmez anlayışı doğru değil, yanlış bir anlayış. İskenderun Demir Çeliğin etrafındaki fabrikalardaki işçi ücretleri kıyaslanamaz. Burası entegre tesisi, ark ocağı ile çalışan bir yer değil. Topraktan çelik yapan bir tesistir. Yanındaki fabrikalarla kıyaslanarak ücret politikası oluşturursa İSDEMİR yönetimi, sukutuhayale uğrarlar. İSDEMİR’de çok kararlıyız, TİS’den sonra olabilecek tüm hadiseleri de TİS’e katarak ve ücret konusunda çok karalıyız. Bunlar sağlanmaz, Çelik işçinin duruşu çok nettir. Başında ben olmam kaydıyla İSDEMİR’de grevi başlatırız, hiç kimseden çekinmeyiz. Çelik - İş Sendikasının İskenderun Demir Çelik fabrikalarında yalpalaması bile mümkün değildir. İSDEMİR işçisi grev istemez diyenlere, biz oraya sandığı da koyarız. Yüzde 90’ın altında olursa bu işi bırakırız. İSDEMİR işçisi yüzde yüz katılımla greve katılır ve destek verir. THY ve ÇAYKUR grevlerini öne sürerek, İSDEMİR’de ücretler yüksek greve çıkmaz diyerek birilerinin işçiyi yanlış yönlendirme ve gayretleri kendilerini aldatır. Onun için İSDEMİR’de Çelik- İş Sendikasının TİS’de öne koyduğu şartlar önemlidir. Bunlar kabul edilmediği zaman İSDEMİR’de grev olur. İSDEMİR işçisi ve şubemiz, Genel Merkezimiz greve hazır. Hiç kimse Çelik İş Sendikası ve İSDEMİR işçisine aba altından sopa göstermeyecek. Bunu asla kabullenmemiz mümkün değil”
İSDEMİR DE GREV KAÇINILMAZ haberi 24 Haziran 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  50265 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle