İSKENDERUN KATOLİK KİLİSESİ'NDE NOEL AYİNİ

-YAKLAŞIK 8 AY ÖNCE ÖLDÜRÜLEN PAPALIK ANADOLU TEMSİLCİSİ PİSKOPOS LUİGİ PADOVESE'NİN GÖREV YAPTIĞI KİLİSEDE AYİN DÜZENLENDİ
İSKENDERUN KATOLİK KİLİSESİ'NDE NOEL AYİNİ
 Hatay'ın İskenderun ilçesinde, yaklaşık 8 ay önce öldürülen Papalık Anadolu Temsilcisi Piskopos Luigi Padovese'nin görev yaptığı Katolik Kilisesinde Noel ayini düzenlendi.
     İskenderun'daki Hristiyanlar, Mithatpaşa Mahallesi'ndeki Katolik Kilisesi'nde düzenlenen ayinde, yaklaşık 8 ay önce Karaağaç beldesindeki yazlığında öldürülen Papalık Anadolu Temsilcisi Piskopos Luigi Padovese için de dualar etti.
     Görev yaptığı süre boyunca her yıl Padovese tarafından yönetilen Noel Ayini için bu kez İzmir'deki St. Helen Kilisesi'nden Peder Maximilian Veres görevlendirildi. Duaların edildiği, barış ve hoşgörü mesajlarının verildiği Noel ayinine Katolik Hristiyanlar katıldı.
     Noel bayramı dolasıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da kilise bahçesine doğal mağara oluşturuldu. Ayine katılanlar, mağara önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Ayini yöneten Peder Maximilien Veres, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Bütün Hristiyan aleminin Hz. İsa'nın doğum gününü kutladığını, Noel'in herkese mutluluk, sevinç, barış dolu yarınlar getirmesini dilediklerini'' bildirdi.
     Katolik Kilisesi girişinde, Padovese'nin daha önce asılan fotoğrafları ve yaptığı hizmetlerin anlatıldığı yazıların hala yerinde olduğu görüldü. Ayin sırasında her yıl olduğu gibi bu yıl da Kilise korosu gitar eşliğinde ilahiler okudu.