İSTİHDAM ŞAMPİYONLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Hatay İl Müdürlüğü'nün tarafından düzenlenen 'Hatay İstihdam Şampiyonları' ödül töreninde 2012 yılında en çok istihdam sağlayan 26 firma ile istihdama özel katkı sunanlara ödül verildi. 
İSTİHDAM ŞAMPİYONLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI
Törene; Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Başoğlu, Hatay İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ve Hatay İşkur İl Müdürü Ahmet Bulanık katıldı.İŞKUR İl Müdürü Ahmet Bulanık, Hatay'da ekonomik ve toplumsal kalkınmaya iyileştirici katkılar sunabilmek amacıyla Hatay Valisi Celalettin Lekesiz'in teşvikleriyle sanayiciden eğitimciye, sivil toplum örgütlerinden basım ve yayın kuruluşlarına kadar bütün paydaşlarla etkin bir iş birliği yürütmekte olduklarını söyledi. Bu ödül töreniyle Hatay'da istihdama katkı yapan kurum ve kuruluşlarla firmalara 'arkanızdayız' mesajı vermeyi amaçladıklarını kaydeden Bulanık, bu yıl ödül almaya hak kazanan tüm işverenlere teşekkür etti. Ülkemizde olduğu gibi dünyanın da en önemli sorununun istihdam olduğunu söyleyen Hataylı işadamı Ali Kavak: "Atalarımız Allah kimseyi açlıkla terbiye etmesin' derler. Açlıkla kimseyi terbiye edemezsiniz. İşverenlerin insanları aç bırakarak terbiye etme şansı yok.
 
 
 Aksine bu insanlara AŞ ve iş vererek terbiye edebilir ve onların topluma faydalı olmalarını sağlayabiliriz. İnsanları aç bırakmayarak onlara AŞ ve iş vererek hem terörü hem de tüm olumsuzlukları bitirebiliriz" dedi. İşsizliğin azlığı, bütün toplumların arzu ettiği ve mutlaka ulaşılması gereken bir sonuç olduğunu belirten MKÜ Rektörü Güder ise, "Rekabetçi, çağın beklenti ve gereksinimlerine uyum sağlayan ülkenin ulusal kimliğine uygun müreffeh bir toplum için ideal bireylerin nitelik ve nicelik bakımından gerekli donanıma sahip olabilmeleri adına tüm olanaklardan başarıyla değerlendirilmesi gerekir" şeklinde konuştu. Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş Türkiyenin dış borcunun bittiğini ayrıca IMF'ye borç verebildiklerini dile getirerek, bunun Türkiye Cumhuriyeti'nin tek başına başarılı olmadığını bunun içinde vizyon sahibi iş adamlarının yaptığı ihracat ve ithalat gelirlerinin önemli bir payı olduğunu söyledi. Yapılan konuşmaların ardından Hatay'da faaliyet gösteren ve en fazla istihdam sağlayan firmalara Hatay Valisi Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Savaş ve Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan tarafından ödülleri verildi.