İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, önümüzdeki 5 yılda sektörlerin ihtiyaç duyacağı elemanların ''İş Gücü Piyasası Analiz Çalışması Raporu''na göre belirleneceğini belirtti.
İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI
 Lekesiz, Hatay İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu nisan ayı toplantısında yaptığı konuşmada, hazırladıkları ''İş Gücü Piyasası Analiz Çalışması Raporu'' sonucunda, ortak doğruların ortaya çıktığını kaydetti.
     Raporla sektörlerin son 5-10 yıllık yükselme trendlerin analiz edildiğini ve buna göre bölgeye yapılacak yatırımların, hangi sektörlerde ne tür elemana ihtiyaç olacağının ortaya çıkartıldığını ifade eden Lekesiz, şöyle devam etti:
         
 
     ''Raporla 73 meslek kolunda kaç kişiye ihtiyaç olduğu ortaya çıktı. Bundan sonra sendikalar, sivil toplum kuruluşları bir konuda mesleki eğitimle ilgili çalışma yapmayı, kurs açmayı tasarladıklarında müracaatlarını İŞKUR İl Müdürlüğüne yapacaklar. Böylece kaynaklarımızı doğru alanlara yönlendirebileceğiz. Ayrıca sektörlerin ihtiyaç dışında ve ihtiyaçtan fazla kurs açılması gibi zaman kayıplarının ve önüne geçilecek.''
     Toplantıya Vali Yardımcısı Kadim Doğan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Muhittin Şahin, İŞKUR İl Müdürü Ahmet Bulanık, Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç katıldı.